2020.06.03

Jaunimas protestuos prie Vyriausybės prieš išdavikišką susitarimą dėl Astravo AE

Jaunimas protestuos prie Vyriausybės prieš išdavikišką susitarimą dėl Astravo AE

Sąjūdžio prieš Astravo AE jaunimas š.m. birželio 3 d. 11 val. 40 min. organizuoja protesto akciją prie LR Vyriausybės rūmų, kuria siekiama išreikšti griežtą nepritarimą Kremliaus inspiruotam Maišiagalos-2 memorandumui dėl trijų Baltijos šalių prekybos su trečiomis šalimis (Baltarusija), kuriuo Lietuva atvertų plačias duris Latvijos ir Estijos prekybai Astravo AE elektros energija.

Sąjūdžio protesto akciją atidarys Valdybos pirmininkas Europos Parlamento narys P.Auštrevičius bei Sąjūdžio valdybos bei Seimo narys Ž.Pavilionis.

„Sakome “ne” Maišagalai-2, išduotai Lietuvos pozicijai nepirkti ir tranzitu nepraleisti elektros iš Astravo, Latvijos ir Estijos išdavystės legalizavimui, taip pažeidžiant tūkstančių Lietuvos piliečių, LR Seimo įstatymais ir pozicijomis bei Prezidento parama įtvirtintoms pozicijoms ir siekiams kad visa ES (taip pat ir Latvija bei Estija) palaikytų Lietuvos reikalavimą nepirkti elektros iš nesaugios Astravo elektrines“, – sako protesto organizatoriai.

Sąjūdžio prieš Astravo AE atstovų teigimu, ministro Ž. Vaičiūno siūloma Baltijos šalių politinė deklaracija, kurią ministras pristatys tvirtinimui birželio 3 d. Vyriausybės posėdyje, bandoma apgaulingai įtvirtinti Baltarusijoje pagamintos energijos kaip techninio elektros srauto perdavimą per Lietuvos tinklus į Latviją, o iš ten kaip komercinę elektrą neva pagamintą Dauguvos kaskadose Lietuva ją pirks rinkoje ir savižudiškai finansuos būsimų BAE blokų statybą.

Sąjūdis pakvietė Lietuvos politines partijas pasmerkti itin šiurkštų jų politinės valios paniekinimą, įstatymo laužymą ir Seimo rezoliucija išreikštos parlamento valios ignoravimą. Sąjūdis prieš Astravo AE taip pat pareikalavo Lietuvos Vyriausybės pateikti visą informaciją apie pritarimą šiai Deklaracijai ir spręsti dėl Energetikos ministro Ž. Vaičiūno politinės atsakomybės ir jo atsistatydinimo. Sąjūdžio teigimu, tokį ministro žingsnį galima vertinti kaip įperšamą Lietuvos kapituliaciją neturint nei Seimo, nei Prezidento mandato.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti