2019.08.05

Jurgita Šiugždinienė: „Kauno visuomenė turi teisę žinoti, kas ir kodėl inicijavo Vičiūnų vandenvietės sklypo ribų mažinimą“

Jurgita Šiugždinienė: „Kauno visuomenė turi teisę žinoti, kas ir kodėl inicijavo Vičiūnų vandenvietės sklypo ribų mažinimą“

Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Jurgita Šiugždinienė paprašė pateikti išsamią informaciją dėl Vičiūnų vandenvietės sklypo ribų mažinimo iniciatyvos pagrįstumo.

„Dar 2018 metų vasario mėnesį savivaldybė inicijavo kreipimąsi UAB „Kauno vandenys“ su prašymu „Dėl Vičiūnų vandenvietės sklypo ribų pakeitimo“. Neaišku, kokiais argumentais ir kokią viešojo administravimo funkciją įgyvendindama savivaldybė ėmėsi šios iniciatyvos, ir koks yra tokio prašymo pagrindimas. Taip pat kyla klausimų, kodėl savivaldybės administracijos direktorius nurodė UAB „Kauno vandenys“ atlikti hidrogeologinius tyrimus ir skaičiavimus skubos tvarka. Siekiant išsklaidyti abejones dėl galimai susipynusių interesų, visuomenei svarbu pateikti išsamią informaciją dėl šios iniciatyvos tikslų ir pagrįstumo“, – teigė J. Šiugždinienė.

Šiais metais Kauno meras V. Matijošaitis pasirašė Kauno miesto tarybos sprendimą kurio pagrindu inicijuotas Vičiūnų vandenvietės sanitarinės apsaugos zonos (SAZ 1) sumažinimas, atlaisvinant valstybinės žemės sklypo dalį. Atitinkamai, kaip teigiama paskelbtame žiniasklaidos tyrime, Kauno administracijos direktorius pasirašė įsakymą, „leidžiantį maždaug toje vietoje, kur numatomas sumažinimas, formuoti sklypus nuosavybės teisėms atkurti. Priimant sprendimą nebuvo atsižvelgta į visuomenės keliamas abejones ir klausimus dėl šio sprendimo priežasčių ir reikalingumo. Abejones sustiprino įsivyravus karščiams vandens stygius Kaune, kas reiškia, kad vandenviečių apsaugos zonų mažinimas yra jautrus klausimas ir visuomenei turi būti detaliai išaiškintas.

Prieš kelias dienas paskelbtoje žiniasklaidos tyrimo publikacijoje teigiama, kad „dalį šių žemių įsigijo mero sūnus, Kauno miesto tarybos narys Š. Matijošaitis“ .

Pasirodžius, šiai informacijai ir kilus rimtoms abejonėms, kokiu pagrindu ir kokiu tikslu buvo inicijuotas Vičiūnų SAZ 1 ribų mažinimas, Kauno miesto savivaldybės narė paprašė pateikti išsamią informaciją susijusią su Vičiūnų apsaugos zonų mažinimu.

Kitos aktualijos

2020.02.14

Ką daryti, kai į mus žvelgia tūkstančio metų Lietuvos istorija?

Ką daryti, kai į mus žvelgia tūkstančio metų Lietuvos istorija?
Skaityti daugiau
2020.02.14

Dirbant opozicijoje svarbu ne tik kritikuoti

Dirbant opozicijoje svarbu ne tik kritikuoti
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti