2016.05.24

K. Masiulis prašo padėti Venesuelos lietuviams grįžti gyventi į Lietuvą

Seimo narys Kęstutis Masiulis prašo užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus organizuoti pagalbą Venesuelos lietuviams, kad norintys galėtų persikelti gyventi į Lietuvą.
Seimo narys Kęstutis Masiulis prašo užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus organizuoti pagalbą Venesuelos lietuviams, kad norintys galėtų persikelti gyventi į Lietuvą. Šią Pietų Amerikos valstybę yra ištikusi gili politinė, ekonominė ir socialinė krizė. Atpigus naftai, šios žaliavos eksportuotoja Venesuela susidūrė su ekonominiais sunkumais, prasidėjo žmonių protestai ir pilietiniai neramumai. Šalyje trūksta esminių produktų – maisto prekių, vaistų, tualetinio popieriaus, o 80 proc. gyventojų atsidūrė skurde.
„Vietos lietuviai aktyviai domisi galimybe persikelti gyventi į istorinę Tėvynę Lietuvą, tačiau vien lėktuvo bilietai kainuoja apie 500 eurų. Tai dideli pinigai, nes šalyje vidutinis mėnesinis atlyginimas dešimt kartų mažesnis. Dauguma lietuvių kilmės asmenų jau net nemoka lietuviškai, jiems trūksta informacijos apie Lietuvos įstatymus ir galimybes. Todėl prašau ministro sustiprinti ryšius su lietuvių bendruomene, suteikti kuo platesnę informaciją apie galimybes grįžti ir tarpininkauti grįžtančioms šeimoms, kaip tai buvo daroma su Ukrainos lietuviais“, – sako parlamentaras.
Rusijai aneksavus Krymą ir prasidėjus karui Rytų Ukrainoje, Lietuvos Vyriausybė padėjo vietos lietuviams persikelti gyventi į Lietuvą. Tokia pagalba pasinaudojo beveik 100 lietuvių ir jų šeimos narių.
Gyventojų kasmet Lietuvoje mažėja, o Vyriausybė nesiima jokių pastangų tai pakeisti. Izraelis, JAV, Airija ir kitos šalys turi specialias programas, kuriomis pritraukia norimus gyventojus. Pirmas Lietuvos bandymas irgi turėti panašią programą buvo sėkmingas – pagalba lietuvių kilmės asmenims ir jų šeimos narių iš Ukrainos persikelti į Lietuvą. Kviečiu tęsti šią iniciatyvą, ypač atkreipiant dėmesį į kraštus, iš kurių lietuviai norėtų grįžti, bet jiems trūksta informacijos ir paskatinimo. Vienas toks regionas yra Venesuela. Lietuvoje yra jau gyvenančių grįžusių lietuvių iš Venesuelos, todėl reiktų politinės lyderystės sutelkti visas pastangas padėti Venesuelos lietuviams, kaip jie padėjo Lietuvai sunkiu laikotarpiu 1990–1991 m. metais“, – teigia K. Masiulis.
Venesueloje veikia lietuvių bendruomenė, turinti per 100 aktyvių narių, o lietuvių kilmės asmenų gyvena keli tūkstančiai.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti