2018.08.16

K. Masiulis prašo Premjero paaiškinti, kodėl Vilniuje vis daugėja valstybinių darbo vietų

K. Masiulis prašo Premjero paaiškinti, kodėl Vilniuje vis daugėja valstybinių darbo vietų.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kęstutis Masiulis prašo Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio paaiškinti, kodėl regionuose valstybės ir savivaldybių finansuojamų darbo vietų mažėja, o Vilniuje daugėja? Seimo narys remiasi Statistikos departamento informacija, kad nuo 2013 m. Vilniaus apskrityje papildomai įsteigta 1,4 tūkst. valstybinių darbo vietų.

„Valstiečių ir žaliųjų sąjunga žadėjo, kad pertvarkys regionų politiką, ją padarys efektyvesnę, taip pat Vyriausybės nariai skelbė daugiau darbo vietų iškelsiantys į regionus iš sostinės. Kol kas rezultatų šioje srityje nematyti. Priešingai, darbo vietos iš regionų toliau telkiamos sostinėje. Naują darbuotojų perkėlimo į Vilnių bangą planuoja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, užsimojęs uždaryti regionines ligonines“, – sakė parlamentaras.

Statistikos departamentas yra paskelbęs, kad valstybinių darbo vietų mažėja visose apskrityse, išskyrus Vilniaus. Per 4 metus Lietuvoje, neskaičiuojant Vilniaus apskrities, valstybinių darbo vietų sumažėjo nuo 207 tūkst. iki 195 tūkst.

„Bent dalies darbo vietų perkėlimas į regionus galėtų smarkiai pagyvinti tų vietų darbo rinką, o sostinėje dėl to nebūtų žymių pasikeitimų, nes privatus sektorius ir taip palaiko darbo rinką konkurencingą. Gaila, bet tokia progresyvi politika, kuri pasiteisino Estijoje, Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje Lietuvos vyriausybei neatrodo patraukli. Į regionus tėra pumpuojami ES pinigai šaligatviams remontuoti, o kad tai neveikia – nes gyventojai išvažiuoja, jaunimas nemato perspektyvų – Vyriausybės nedomina“, – teigia K. Masiulis

Sostinėje iš 303 tūkst. dirbančiųjų, valstybės institucijose ir įmonėse dirba per 100 tūkst. darbuotojų.

 

Kitos aktualijos

2020.10.20

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę
Skaityti daugiau
2020.10.17

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

BALSUOK UŽ TĖVYNĖS SĄJUNGĄ