K. Masiulis
2021.10.01

K. Masiulis siūlo, kad šalia miestų ir kaimų sąvokų atsirastų priemiesčiai

K. Masiulis siūlo, kad šalia miestų ir kaimų sąvokų atsirastų priemiesčiai

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininką Ričardą Jušką, prašydamas vykdyti parlamentinę kontrolę ir komitete apsvarstyti gyvenamųjų vietovių tipologiją, renkamą statistiką, teisės aktų keitimo poreikį ir atsakingų institucijų poziciją.

„Lietuvoje priemiesčiuose gyvena 300 tūkst. gyventojų ir jų nepasiekia valstybės investicijos. Trūksta darželių, mokyklų, asfaltuotų gatvių, kanalizacijos, vandentiekio, apšvietimo, viešojo transporto. Valstybėje trūksta strategijų, programų, kaip į šias teritorijas pritraukti investicijas ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Dar nuo sovietinių laikų statistiškai yra išskirti miestai, kurių yra 103. Į tą sąrašą patenka sparčiai nykstančios mažos gyvenvietės Žiežmariai, Žagarė, Virbalis ir kiti. O priemiestinės teritorijos laikomos kaimais, nors gyventojų sparčiai daugėja. Avižienių kaime, šalia Vilniaus, jau 13 tūkst. gyventojų, o Smalininkų mieste nėra nė 400“, – sako parlamentaras.

Pasak K. Masiulio, spręsti šią problemą Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos yra prašyta jau ne vieną kartą, bet jokie pokyčiai nevyksta. Vienas iš galimų sprendimų, remiantis Europos Statistikos tarnybos patirtimi, išskirti tris gyvenamųjų vietovių tipus – miestus, kaimus ir priemiesčius.

„Iki šiol priemiesčių gyventojai įskaitomi kaip gyvenantys kaime. Valstybė, reaguodama į didelį kaimo gyventojų skaičių, finansuoja kaimo rėmimo programas, kurios nepasiekia priemiesčių, nes yra skirtos žemės ūkiui, amatininkystei, bendruomenėms ir kitiems poreikiams, kurių nėra priemiesčiuose“, – kalbėjo Seimo narys.

Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje kaime gyvena 32,5 proc. Lietuvos gyventojų. Palyginimui Nyderlanduose kaimo vietovėse gyvena 14,7 proc., Jungtinėje Karalystėje – 14,9 proc.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2022.07.15

TS-LKD partijų susitarimą dėl nacionalinio saugumo ir gynybos pasirašys, bet greta pateiks atskirąją poziciją – siūlydami įvesti visuotinę karo prievolę

TS-LKD partijų susitarimą dėl nacionalinio saugumo ir gynybos pasirašys, bet greta pateiks atskirąją poziciją – siūlydami įvesti visuotinę karo prievolę
Skaityti daugiau
P. Lukševičius
2022.07.14

Kauno opozicija kreipėsi į Generalinę prokuratūra dėl valstybinės žemės atidavimo privačiai bendrovei skandalo Kaune

Kauno opozicija kreipėsi į Generalinę prokuratūra dėl valstybinės žemės atidavimo privačiai bendrovei skandalo Kaun
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti