2018.04.12

K. Masiulis siūlo leisti priemiesčių gyventojams pasirinkti savivaldybę

K. Masiulis siūlo kartu su merų rinkimais 2019 m. surengti urbanizuotų teritorijų gyventojų apklausą, kurioje savivaldybėje jie norėtų gyventi.

Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo kartu su merų rinkimais 2019 m. surengti urbanizuotų teritorijų gyventojų apklausą, kurioje savivaldybėje jie norėtų gyventi. Gyventojams iš miestų kraustantis į nuosavus namus ir kotedžus, aplink didžiuosius miestus susikūrė priemiesčių kvartalai, kurie tampriai susiję su miestu, tačiau formaliai yra kaimai ir priklauso kaimiškajai savivaldybei.

„Priemiesčių gyventojai skundžiasi, kad jų gyvenamai aplinkai vietos politikai neskiria pakankamai dėmesio: neasfaltuojamos gatvės, nėra šaligatvių, trūksta viešojo transporto, darželių. Tokių kvartalų nepasiekia ir ES parama, nes ji skiriama arba miestams, arba provincijai, o priemiesčiai nepatenka niekur, nors juose Lietuvoje gyvena apie 150 tūkst. žmonių“, – sako parlamentaras.

Vidaus reikalų ministerija rudenį buvo pasiūliusi keisti savivaldybių ribas, tačiau sulaukė kritikos iš merų.

„Būtų galima surengti tokių priemiesčių kvartalų gyventojų apklausą, kurioje žmonės patys pasirinktų, ar juos tenkina gyvenimas esamoje savivaldybėje, ar jie norėtų prisijungti prie miesto. Tada jau Vyriausybė ir Seimas galėtų apsispręsti, kaip keisti administracines ribas. Dabar bet kokios politikų kalbos tik sukelia tarpusavio ginčus, o gyventojų nuomonė niekam nesvarbi. Net jei gyventojai nepareikštų noro keisti pavaldumo, tai būtų rimtas signalas vietos politikams labiau rūpintis infrastruktūra ir gyventojų gerove“, – teigia K. Masiulis.

Vietos gyventojų apklausą turi teisę inicijuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Kitos aktualijos

2019.10.14

„Medžiojantys politikai privalo būti įvardyti viešai“

„Medžiojantys politikai privalo būti įvardyti viešai“
Skaityti daugiau
2019.10.14

„JAV lietuvių bendruomenė kreipsis į Kongresą dėl Astravo keliamos grėsmės Lietuvai“

„JAV lietuvių bendruomenė kreipsis į Kongresą dėl Astravo keliamos grėsmės Lietuvai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti