K. Masiulis
2016.08.30

K. Masiulis siūlo naujakurių kvartalus Vilniaus rajone prijungti prie sostinės

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Vyriausybę, kad būtų pradėtas svarstyti Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių ribų keitimo projektas.

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Vyriausybę, kad būtų pradėtas svarstyti Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių ribų keitimo projektas.

„Per 20 metų labai pasikeitė Vilniaus miesto gyvenamosios teritorijos. Daug miestiečių iš daugiabučių namų persikėlė į namus ir kotedžus, kurie administraciškai atsiduria Vilniaus r. savivaldybės teritorijoje. Aplink sostinę susikūrė Bendorėlių, Salotės, Antežerių, Zujunų, Avižienių, Galgių ir daug kitų bendruomenių, kuriose gyvena vilniečiai, nors jų adresas yra Vilniaus r. savivaldybėje. Jie nepatenkinti, kad Vilniaus rajono savivaldybė neskiria jokio dėmesio jų aplinkai. Neasfaltuojami keliai, nestatomi žibintai, netiesiami šaligatviai, labai prastas susisiekimas viešuoju transportu. Tai galėtų pagerėti, jeigu teritorijos būtų priskirtos sostinei“, – sako parlamentaras.

Kaip pagrindinės priežastys, kodėl nėra investuojama į naujakurių gyvenvietes, yra įvardijami politinių pažiūrų išsiskyrimas ir teisinis naujųjų bendruomenių statusas.

„Ne paslaptis, kad Vilniaus rajono savivaldybės politikai siekia įsiteikti savo rinkėjams, todėl pirmiausia investuoja į senąsias gyvenvietes, o naujakuriai, kurie nebalsuoja už valdančius politikus, paliekami likimo valiai. Juos pamiršo ir Vyriausybė, nes teisiškai šios bendruomenės yra kaimo gyventojai, todėl jų nepasiekia ES investicijos, skirtos miestams, o kaimo programos, kurios skirtos ūkininkams ir amatininkams, jiems neaktualios“, – teigia K. Masiulis.

Savivaldybių teritorijų ribas keičia Lietuvos Respublikos Seimas Lietuvos Respublikos Vyriausybės teikimu.

Kitos aktualijos

2025.06.16

TS-LKD Taryba davė startą Vytauto Didžiojo gynybos linijos projektui: bus renkami parašai Lietuvos miestuose ir miesteliuose

Sekmadienį Kaune rinkosi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos taryba, kurioje aptartas partijos siūlomas Vytauto Didžiojo gynybos linijos projektas.
Skaityti daugiau
2025.04.26

Vytauto Didžiojo gynybos linija

Siekdami užtikrinti didesnį valstybės pasirengimą galimoms grėsmėms pasienyje, siūlome pasienio fortifikavimą papildyti Vytauto Didžiojo vardu pavadinta gynybos linija, kurią būtų galima įrengti per kelerius metus.
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų