2016.11.03

Kaimo reikalų komitetas pritarė asignavimų padidinimui melioracijai

Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė Kazio Starkevičiaus pasiūlymui padidinti asignavimus melioracijai.

Trečiadienio Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje vienbalsiai buvo pritarta TS-LKD frakcijos nario Kazio Starkevičiaus pasiūlymui 2017 metų Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekte padidinti asignavimus melioracijai 34,7 mln. eurų.

„Atsirado viltis, kad neužžels ir neužaks melioracijos grioviai, nenueis vėjais milijoninės valstybės investicijos. Belieka tikėtis, kad tam pritars ir naujai besiformuojanti Seimo dauguma. Ypač, kai joje aiškiai puikuojasi žodis „valstiečiai“, – sakė parlamentaras K. Starkevičius.

Bendra šalyje melioracijos įrenginių balansinė vertė siekia virš 2,0 mlrd. eurų. Virš 50 proc. šio turto valdo valstybė. Valstybei nuosavybės teise priklauso 50 tūkst. km magistralinių griovių, iš kurių 10 tūkst. km yra blogos kokybės. Su apgailestavimu tenka konstatuoti, kad tokiam turtui prižiūrėti bei remontuoti valstybė beveik neskiria lėšų.

2017 metų valstybės biudžeto projekte visiškai nėra numatyta lėšų melioracijos programos įgyvendinimui. Pagal 2015-2017 metų melioracijos programą melioracijos sistemų bei griovių priežiūros ir remonto darbams kasmet turėtų būti skiriama po 60 mln. Eur., tačiau per visą šio Seimo kadenciją, melioracijai nei vienais metais tokia suma nebuvo skirta.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams minimalus lėšų poreikis Melioracijos programai įgyvendinti 2017 metais yra 29,4 mln. Eur. Lėšos turėtų būti skiriamos valstybei nuosavybės teise priklausančių žemės savininkų ir kitų naudotojų žemėje esančių melioracijos statinių rekonstravimo darbams atlikti t. y. investicijų projektams įgyvendinti.

Be to, Valstybės nuosavybės teise priklausančių melioracijos ir hidrotechnikos statinių valdymui ir naudojimui t. y. išlaidoms melioracijai papildomai būtina skirti 5,3 mln. eurų. 2017 m. numatoma rekonstruoti 1750 km magistralinių melioracijos griovių, tačiau 2013-2016 m. melioracijos statinių rekonstravimo ir remonto darbams atlikti (investicijų projektams įgyvendinti) lėšų visai nebuvo skirta, nenumatoma jų skirti ir 2017 m.

K. Starkevičius pabrėžia, kad siūlymai dėl didesnio melioracijos finansavimo buvo teikiami visą praėjusią Seimo kadenciją, tačiau į juos nebuvo atsižvelgiama.

„Žemės ūkio ministro valdymo sričiai specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams Melioracijos programai įgyvendinti 2017 metų valstybės biudžete siūliau skirti 29,4 mln. eurų investicijoms. Valstybės nuosavybės teise priklausančių melioracijos ir hidrotechnikos statinių valdymui ir naudojimui (išlaidoms melioracijai) papildomai siūliau skirti 5,3 mln. eurų. Iš viso melioracijos poreikiams siūlau skirti 34,7 mln. eurų. Džiaugiuosi, kad vis dar valdantieji Kaimo reikalų komiteto kolegos mano pasiūlymams pritarė“,– sakė opozicinės Seimo TS-LKD frakcijos narys K. Starkevičius.

Kitos aktualijos

2020.05.27

Seimo nariai L. Kasčiūnas, P. Saudargas ir A. Ažubalis kreipėsi dėl galimybės kariams, kariams savanoriams ir šauliams įsigyti ginklus pigiau

Seimo nariai L. Kasčiūnas, P. Saudargas ir A. Ažubalis kreipėsi dėl galimybės kariams, kariams savanoriams ir šauliams įsigyti ginklus pigiau
Skaityti daugiau
2020.05.27

K. Masiulis prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

K. Masiulis prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti