2017.04.19

Kariuomenės profesionalai – galimybė rasti patikimus darbuotojus

Šiandien Lietuvos Respublikos Seime įvyko tarptautinė konferencija „Kodėl buvę kariai tampa lyderiais versle?“.

Kariuomenės profesionalai – galimybė rasti patikimus darbuotojus

Šiandien Lietuvos Respublikos Seime vyko tarptautinė konferencija „Kodėl buvę kariai tampa lyderiais versle?“

Vakarų šalyse karo tarnybą baigusieji yra vieni geidžiamiausių darbuotojų. Jungtinėse Amerikos Valstijose, Didžiojoje Britanijoje tokios bendrovės kaip – Barclays Group Operations Limited, Deloitte, Price Watehouse Coopers ir kitos – turi specialias įdarbinimo programas,  skirtas kariams, baigusiems tarnybą. Šios karių integracijos į civilinį gyvenimą priemonės galėtų tapti sektinu pavyzdžiu Lietuvos darbdaviams.

Seime vykusios konferencijos „Kodėl buvę kariai tampa lyderiais versle?“ tikslas – parodyti  gerąją užsienio šalių patirtį, didinti Lietuvos darbdavių, visuomenės susidomėjimą bei supratimą apie karių gebėjimus, įgūdžius, įgyjamus kariuomenėje ir supažindinti su karių įdarbinimo mechanizmais, naudojamais užsienio šalyse.

„Kaip rodo NATO šalių narių, o taip pat ir Izraelio patirtis, aktyvus verslo įsitraukimas į kariuomenės palaikymą duoda svarių teigiamų rezultatų visų pirmą pačioms verslo kompanijoms. Darbdavių teigiamas požiūris į tarnybą baigusius karius, sudarant jų įdarbinimo galimybes,  papildomai motyvuoja jaunimą atlikti karo tarnybą“, – teigia viena iš konferencijos iniciatorių, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė.

Iniciatyvos įgyvendinime aktyviai dalyvauja įvairios Lietuvos verslo asociacijos, tarptautinės kompanijos.

Štai ką apie iniciatyvą kalba asociacijos „Investors‘ forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė:

„Drąsa ir disciplina, patikimumas ir nuovokumas, gebėjimas veikti komandoje. Šios ir kitos kariuomenėje ugdomos savybės būtinos ne tik kovos lauke – jas itin vertina darbdaviai. Vis daugiau verslo atstovų į tarnybą baigusius karius žvelgia kaip į potencialius darbuotojus, galinčius suteikti didelės pridėtinės vertės įmonei. Tad džiaugiamės galėdami prisidėti prie iniciatyvos ir padėti kariams bei verslui rasti vieniems kitus“.

Konferenciją organizavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas bei Seimo Ekonomikos komitetas. Iniciatyva įgyvendinama kartu su Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos Kariuomene.

Konferencijoje pasirašytas memorandumas,  kuriame numatyti konkretūs įsipareigojimai gerinti karių integraciją į civilinį gyvenimą. Memorandumą pasirašė: Krašto apsaugos ministerijos, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, Seimo Ekonomikos komiteto, didžiųjų verslo asociacijų, visuomeninių organizacijų, tarptautinių kompanijų vadovai, universitetų atstovai.

Memorandumo projektą rasite čia.

Renginyje pranešimus skaitė ir savo patirtimi dalinosi svečiai iš užsienio ir Lietuvos. Atvyksta Izraelio atsargos generolas dr. Ephraim Lapid. Jis kalbėjo apie savo šalies karių įsitraukimą į civilinį gyvenimą po karinės tarnybos. Iš Didžiosios Britanijos dalyvavo ir pranešimą skaitė kompanijos Barclays vykdomos karių įdarbinimo programos vadovas, į atsargą išėjęs karys – Kevin Gartside, auditorija klausėsi ir Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos departamento, atsakingo už bendradarbiavimą su darbdaviais, vadovo, pulkininko Peter Germain kalbą.

Konferencijoje dalyvavo ir savo patirtimi dalinosi Jungtinių Amerikos Valstijų Oshkosh defence korporacijos vadovai, bendrovės Strategic Staffing Solutions Talentų paieškos departamento vadovas, atsargos pulkininkas Ken’as Huxley’us.

Antroje renginio dalyje konferencijos dalyviai klausėsi Lietuvos karių sėkmės istorijų, darbdavių atsiliepimus apie juos, daugiau sužinojo apie Lietuvos karių įgyjamas profesines kompetencijas, jų gebėjimus, išsiugdomus kariuomenėje.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

/4 1

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti