2017.03.07

„Kauniečiai Seimo nariai skatina Vyriausybę įgyvendinti dviejų ministerijų perkėlimo į Kauną projektą“

Seimo narių nuomone, sostinei persipildant investicijomis Kaunui atsiveria naujos galimybės pritraukti naujas kokybiškas darbo vietas.

Kovo 6 d. įvykusiame devynių kauniečių Seimo narių susitikime su Kauno miesto vadovais ir verslo atstovais buvo pristatyti svarbiausi investiciniai projektai, tokie kaip A1 kelio rekonstrukcija, Mokslo sala, M. K. Čiurlionio koncertų rūmai ir kt. Taip pat svarstyta viešųjų paslaugų plėtra, siekis 2020 metais tapti Europos kultūros sostine bei tarpukario architektūros pastatų įtraukimas į UNESCO paveldo sąrašus. „Džiaugiuosi vykstančiu bendradarbiavimu tarp savivaldybės ir Seimo narių. Kai buvau informuotas apie kauniečių susibūrimą Seime turėjau sveiko skepticizmo dėl šios grupės aktyvumo, tačiau šiandien matau, kad geri ketinimai virsta realybe“, – teigė miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Seimo narių nuomone, sostinei persipildant investicijomis Kaunui atsiveria naujos galimybės pritraukti naujas kokybiškas darbo vietas. Tam palankias sąlygas užtikrina ne tik aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūla, bet ir naujai statomi biurų pastatai, sukursiantys fizinę erdvę investuotojams. Buvo aptartas ir ministerijų galimo perkėlimo klausimas. „Siekiant regionų tolygesnio vystymosi, raginame Vyriausybę įgyvendinti dviejų ministerijų perkėlimo į Kauną projektą. Šis pažadas kauniečiams yra labai svarbus, tai užtikrintų nemažai naujų stabilių darbo vietų ir būtų paskata vystytis paslaugų sektoriui“, – kalbėjo Kauno krašto bičiulių grupės vadovė Seime Gintarė Skaistė.

Susitikime taip pat buvo priimtas nutarimas siūlyti Vyriausybei A1 kelio atkarpą nuo Savanorių pr. iki „Via Baltica“ įtraukti į Vyriausybės prioritetinių projektų sąrašą ir išanalizuoti galimybes dėl žiedinių savivaldybių jungimo su miestų savivaldybėmis. Dabartinė situacija neužtikrina darnios infrastruktūros plėtros ir nesudaro palankiausių sąlygų abiejų savivaldybių gyventojams. Tuo tarpu dažnai žmonės, gyvendami nuosavuose namuose Kauno rajone, dirba mieste. Todėl aktyviai naudojasi miesto viešuoju transportu ir kitomis viešosiomis paslaugomis.

Vėliau Žemės ūkio rūmuose Seimo nariai susitiko su Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos nariais, įmonių vadovais. Susitikimo metu aptarti Konkurencijos ir Viešųjų pirkimų įstatymų apribojimai, Darbo kodekso pakeitimai, Kauno regiono infrastruktūros gerinimo galimybės ir kt. Seimo nariai pritarė siūlymui inicijuoti tarpinstitucinę diskusiją dėl Konkurencijos įstatymo pokyčių, siekiant Lietuvos verslo konkurencingumo ne tik šalies, bet ir regiono ar ES mastu.

Seimo Kauno krašto bičiulių grupė vienija 15 parlamentarų, priklausančių 4 skirtingoms frakcijoms. Šiai grupei priklauso: Gintarė Skaistė, Gediminas Vasiliauskas, Viktoras Pranckietis, Gabrielius Landsbergis, Ramūnas Karbauskis, Mindaugas Puidokas, Kazys Starkevičius, Rimantas Jonas Dagys, Aušra Papirtienė, Emanuelis Zingeris, Lauras Stacevičius, Kęstutis Pūkas, Raminta Popovienė, Aurelijus Veryga ir Tadas Langaitis.

Kitos aktualijos

2020.08.13

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos
Skaityti daugiau
2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti