2020.02.03

Kauno konservatoriai savivaldybės strateginiame veiklos plane pasigenda aiškių prioritetų ir finansavimo svarbiems projektams

Kauno konservatoriai savivaldybės strateginiame veiklos plane pasigenda aiškių prioritetų ir finansavimo svarbiems projektams

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį planuoja svarstyti 2020-2022 m. strateginį veiklos planą. Opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija savivaldybės taryboje svarstymui pateiktame dokumente pasigenda aiškių prioritetų, miestui svarbių projektų finansavimas perkeliamas į vėlesnius metus arba visai nėra numatytas, o naują veiklos planą rengiamasi tvirtinti neįvertinus kaip sekėsi įgyvendinti ankstesnįjį.

„Sudėtinga vertinti siūlomą savivaldybės strateginį veiklos planą iki 2022 metų, kuomet dar neparengta ataskaita už praėjusius metus. Nėra aišku kaip sekėsi įgyvendinti numatytus projektus, ar pasiekti suplanuoti rodikliai ar ne? Kai nėra atskaitos taško, sunku įvertinti kiek yra realūs ir ar pakankamai ambicingi veiklos plane numatyti kriterijai, kuriuos planuojama pasiekti per ateinančius trejus metus“, – teigė TS-LKD Kauno skyrių sueigos pirmininkė, miesto savivaldybės tarybos narė Jurgita Šiugždinienė.

TS-LKD frakcija miesto valdantiesiems siūlo neatidėlioti kauniečiams svarbių projektų įgyvendinimo – tarybos svarstymui pateiktame dokumente didžiausios lėšos jų įgyvendinimui perkeliamos į vėlesnius metus arba visai nėra numatytos.

„Manome, kad tokių miestui svarbių objektų kaip Šilainių baseino ir sporto mokyklos „Gaja“ rekonstrukcijos turėtų būti įgyvendinamos greičiau, todėl siūlome šiems projektams finansavimą didinti dar 2021 m. ir jų neatidėlioti. Į strateginį veiklos planą taip pat neįtrauktos įkalnės nuo Raudondvario plento iki Šilainių plento bei Marių gatvės rekonstrukcijos, joms taip pat siūlome numatyti lėšas“, – pažymėjo TS-LKD frakcijos seniūnė Kauno miesto savivaldybės taryboje Edita Gudišauskienė.

Jos teigimu, pirmiausia reikėtų pabaigti jau įgyvendinamus miestiečiams svarbius projektus ir tik tada pradėti įgyvendinti kitus, siekiant užtikrinti ekonomišką ir racionalų Europos Sąjungos, savivaldybės biudžeto ir skolintų lėšų naudojimą bei nesuteikti miesto visuomenei lūkesčių, kurie nebus išpildyti. Anot E. Gudišauskienės, reikėtų vengti situacijų kaip nutiko su Šilainių baseino rekonstrukcijos projektu, kuris parengus techninį projektą nuo 2015 m. nebuvo įgyvendinamas, o 2020 m. planuojama skirti naujo techninio projekto rengimui 80 tūkst. eurų.

  1. Šiugždinienės teigimu, nevyriausybinių organizacijų (NVO) ir miesto bendruomenės įgalinimo srities iniciatyvoms finansavimas reikšmingai sumažintas. Šiais metais numatyta skirti tik 40 tūkst. eurų, o seniūnijų darbui su bendruomenėmis, jų problemų sprendimui skiriama suma sumažinta nuo 10 iki 2  tūkst. eurų. Toks finansavimas nėra pakankamas, todėl siūloma finansavimą NVO ir miesto bendruomenėms didinti iki 200 tūkst. eurų, o seniūnijoms bent iki 10 tūkst. eurų. kasmet.

Kauno konservatoriai savivaldybės strateginiame veiklos plane pasigenda ir tinkamo dėmesio kultūrai.

„Kaunui labai trūksta 2000-4000 vietų profesionalios ir akustiškai kokybiškos koncertinės erdvės, kurioje būtų vietos ne tik operatoriui, bet ir Kauno miesto kolektyvams repeticijoms tinkamos erdvės, tinkamos kurti naują, tarptautinę kokybę atitinkančią produkciją. Turime aiškų poreikį tinkamų parametrų ir techninių sprendimų nepriklausomo scenos meno aikštelei (angl. black box), kuri yra labai svarbi eksperimentams, atsinaujinimui, mainams, naujų formų paieškai, jaunųjų kūrėjų darbui su užsienio profesionalais. Tokia bazė, sujungianti visą Kauno meno lauką į vieną stiprų darinį, palengvintų tiek bendradarbiavimą tarp pačių menininkų, tiek bendradarbiavimą su užsienio partneriais. Artimiausiu metu finansavimas M.K. Čiurlionio koncertų centrui nenumatytas, nesuplanuotas net techninio projekto parengimas“, – teigė J. Šiugždinienė.

TS-LKD frakcija Kauno miesto savivaldybės taryboje į strateginį veiklos planą taip pat siūlo įtraukti finansavimą neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtrai, švietimo pagalbos specialistų užtikrinimui Kauno miesto ugdymo įstaigose bei beisbolo komplekso stadiono Partizanų gatvėje statybai.

Kitos aktualijos

2020.04.07

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus
Skaityti daugiau
2020.04.07

„Lietuvoje – dviguba krizė: versle – ekonominė ir valdžioje – sveiko proto“

„Lietuvoje – dviguba krizė: versle – ekonominė ir valdžioje – sveiko proto“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti