R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2019.01.17

„Kauno miesto merui neįgaliųjų organizacijos ėmė trukdyti?“

„Kauno miesto merui neįgaliųjų organizacijos ėmė trukdyti?“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį ir į Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį dėl viešumoje pasirodžiusios informacijos, kad Kauno miesto savivaldybė, paskirsčiusi valstybės paramą socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems teikiančioms organizacijoms, užribyje paliko net septynias organizacijas, įskaitant dienos centrus, kuriuose lankėsi ir įvairias paslaugas gavo negalią turintys vaikai.
„Stebina toks savivaldybės sprendimas, dėl kurio kai kurios organizacijos yra priverstos nutraukti veiklą, neįgalieji netenka galimybių naudotis jiems įprastomis paslaugomis, o negalią turinčių vaikų tėvai netenka jiems įprastos ir labai reikalingos pagalbos, – pažymėjo Seimo narė. – Abejonių kelia ir atrankos kriterijų, kam skirti paramą, pakeitimas, kai vertinant prašymus gauti paramą buvo pasirinktas „specialus vertinimo metodas“?“
Po Kauno miesto savivaldybės įvykdyto Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 metų projektų atrankos konkurso, 15 organizacijų padalyta apie 0,5 milijono eurų. Iš valstybės biudžeto buvo skirta 497 670 eurų, 56 931 euru prisidėjo savivaldybė.
„Ar atrankos tvarka ir kriterijai buvo pakeisti suderinus su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija? Jei ne, prašau įvertinti, ar jie atitinka Vyriausybės iškeltus neįgaliųjų socialinės reabilitacijos ir integracijos bei socialinių paslaugų gerinimo tikslus. Ar Kauno mieste veiklą vykdančioms organizacijoms buvo iš anksto, tinkamai ir išsamiai pristatyti pasikeitę vertinimo kriterijai, suteiktos reikalingos konsultacijos, siekiant, kad organizacijos galėtų tinkamai pasiruošti projektų atrankai?“ – rašoma parlamentarės kreipimesi.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti