E. Gudišauskienė
2021.09.15

Kauno savivaldybė didina kainas už vaikų būrelius, opozicija pasigenda argumentų

Kauno savivaldybė didina kainas už vaikų būrelius, opozicija pasigenda argumentų

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį vykusio tarybos posėdžio metu nusprendė padidinti įkainius už vaikų ugdymą sporto, meno ir kitų edukacinių veiklų būreliuose. Nuo sausio 1 d. menų ir kitų švietimo veiklų būrelių įkainiai didės nuo 10 iki 20 eurų. Sporto mokyklose bus taikomas fiksuotas mėnesinis mokestis – 20 eurų per mėnesį. Jį numatoma didinti palaipsniui – nuo sausio 1 d. – iki 15 eurų, o nuo rugsėjo – iki 20 eurų.

Opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos savivaldybės taryboje nariai pasigedo svarių argumentų dėl įkainių už vaikų būrelius didinimo ir paslaugų kokybės gerinimo, todėl siūlomiems sprendimams nepritarė.

„Medikai signalizuoja, kad remiantis mokslinių tyrimų rezultatais drastiškai blogėja vaikų ir jaunimo psichikos ir fizinės sveikatos būklė, kuriai didžiulę neigiamą įtaką padarė karantino metu žymiai išaugęs technologijų naudojimas. Todėl svarbu sudaryti palankias sąlygas vaikams ir jaunimui dalyvauti meno, edukacinių ir sporto būrelių veikloje. Savivaldybė turėtų skirti pakankamai lėšų iš savivaldybės biudžeto ir nedidinti šios naštos tėvams. Nesilyginti su Vilniumi ar Klaipėda dėl įkainių dydžio, o parodyti, kad Kaunas palankus vaikams bei jaunimui, o jų ugdymas ir sveikata žymiai svarbesnė negu nuolatinis gatvių asfaltavimas“, – pažymėjo TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė.

Pasak E. Gudišauskienės valdantieji net nepaaiškino koks tikslas didinti įkainius ir kaip juos padidinus pagerės ugdymo kokybė, todėl tikėtina, kad už tos pačios kokybės paslaugas tėvai bus priversti mokėti brangiau. Įkainių didinimas nukreiptas tik į savivaldybės biudžeto pajamų didinimą. Vien iš sporto mokyklų teikiamų paslaugų papildomai planuojama surinkti 400 tūkst. eurų, tačiau kaip jie bus panaudoti – lieka neaišku.

,,Keistai skamba savivaldybės atstovų naudojamas argumentas, kad būrelių kainas reikia didinti siekiant jas suvienodinti tarp skirtingų jų rūšių. Kyla natūralus klausimas, kodėl savivaldybės atstovai nesiūlo šių kainų suvienodinti jas mažindami“, – teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje narė Jurgita Kupčinskienė.

Kitos aktualijos

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.10.21

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo viešinti duomenis apie visuomenės informavimui skirtas lėšas

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo viešinti duomenis apie visuomenės informavimui skirtas lėšas
Skaityti daugiau
J. Šiugždinienė
2021.10.15

Jurgita Šiugždinienė. Visi vaikai nusipelno geros mokyklos. Kas padaryta ir ką dar turime nuveikti?

Jurgita Šiugždinienė. Visi vaikai nusipelno geros mokyklos. Kas padaryta ir ką dar turime nuveikti?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti