2019.06.14

„Koalicijos formavimas – akių dūmimas“

„Koalicijos formavimas – akių dūmimas“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas paskutinį prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą teigė, jog valstybės vadovė aiškiai nurodė, kokia kryptimi toliau turi eiti Lietuva.

Šiuo pranešimu D. Grybauskaitė norėjo suformuoti savo požiūrį, tarsi atsakydama, ko ji tikisi iš ateities Lietuvos. Mes esame valstybė, kuri geba rinkti naujus vadovus, jais pasitikėti ir judėti į priekį – iš esmės mūsų valstybėje viskas gerai. Bet tarsi jos paklausus, o kas bus ateityje, Prezidentė atskleidė labai svarbias, netgi strategines linijas. Užsienio politikos kryptis negali keistis – apie tai buvo diskutuojama ir prezidentinėje kampanijoje, buvo idėjų gal atšildyti santykius su Rusija ar Baltarusija, bet Prezidentė pasakė, kad mes negalime keisti savo strateginės linijos – tai mūsų išgyvenimo, rimtumo, kaip į mus žiūri strateginiai partneriai klausimas. Mes negalime keisti pozicijos ir dėl Astravo atominės elektrinės – buvo ir „planas-chuliganas“ nuskambėjęs, buvo pasiūlymai bendradarbiauti su A. Lukašenka – tai yra nesaugi elektrinė, pastatyta nesaugioje aikštelėje ir ji saugesne netaps, jei dėl pragmatiškų priežasčių sutarsime su Baltarusijos prezidentu. Taip pat buvo aiškiai pasakyta, kad iš naujo prezidento ji tikisi teisėsaugos ir teismų nepriklausomumo užtikrinimo, neleisti politikams kištis, ginti žodžio, žiniasklaidos laisvę – nuskambėjo išmintingi dalykai iš išmintingos valstybininkės, geriausiomis šio žodžio prasmėmis“.

Komentuodamas valdančiosios koalicijos formavimo dėlionę, G. Landsbergis teigė, jog tai tik akių dūmimas, o sprendimai jau priimti ir niekas reikšmingai nepasikeis.

„Man atrodo, kad visas šis procesas, kuris vyksta pastarąjį mėnesį dėl vadinamosios koalicijos formavimo, yra akių dūmimas. Tiesą sakant, kai Ramūnas Karbauskis pirmą kartą pasakė, jog jei nelaimės rinkimų – jis trauksis iš koalicijos į opoziciją, tai aš pasakiau, kad tai baigsis vienu dalyku – susisiekimo ministro Roko Masiulio nuėmimu. Kalbos Seime labai ilgai sukosi, jog  jis neįtinka, nepatinka, yra pernelyg nepriklausomas, jis nesuvaldomas, neklauso nei Ramūno, nei Sauliaus ir jį reikia šalinti. Vakar pasirodo Gedimino Kirkilo pranešimas – taip, naujojoje Vyriausybėje garantuotai neliks vieno ministro – R. Masiulio. O kas dar pasikeitė? Socdarbiečiai su valstiečiais koalicijoje jau buvo, tvarkiečiai visuomet balsuodavo už tuos pačius įstatymus, tie patys lenkai, kurie čia imituoja didžiules derybas – 95% atvejų balsuodavo su valdančiąja dauguma. Aš esu 100 proc. įsitikinęs, kad visam šiam spektakliui pasibaigus liepos viduryje, mes turėsime lygiai tą pačią situaciją, kurią turėjome iki, tik viską suveltą ir nuimtą vieną, gal dar vieną ministrą. Netgi dar daugiau, programos punktai apie vaiko pinigus, apie kitką, nesigilinant į turinį, buvo valstiečių programoje, o S. Skvernelis kalbėdamas dar iki balandžio sakydavo, kad jie bus įgyvendinti, – teigė G. Landsbergis.

Aptardamas Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kovą dėl posto, G. Landsbergis pažymėjo, jog drąsesnių jo pareiškimų ir pasipriešinimo R. Karbauskiui tikėtasi gerokai ankščiau.

„Panašių jo pareiškimų į šiandieninius mes tikėjomės gerokai ankščiau – dar nuo „gėda gėda“ laikų, kai atrodė, kad jis buvo vienas iš tų valstiečių politikų, kuris galėtų pasipriešinti R. Karbauskio diktatui ar valdymo stiliuj frakcijoje, mesdamas iššūkį, ar pasakydamas aštresnį žodį. Manau, kad R. Karbauskis šiuo metu yra nusilpęs vadovas, po Europos parlamento rinkimų, po įvairių sprendimų ir pasisakymų, ir tai reiškia, kad frakcijoje jau pradedama dvejoti, ar jo sprendimai yra tinkamiausi. O V. Pranckietis pasinaudojo proga, matydamas, kad yra dvejojančių, juos paversti savo draugais. Mano nuomone, būtent jis šiandien turi pakankamai balsų likti šiame poste. Ar yra daugiau tokių galimų kandidatų – aš tuo abejoju“, – pažymėjo G. Landsbergis.  

Galų gale komentuodamas sudėtingą kauniečių situaciją, G. Landsbergis teigė, jog galimi neteisingi mero sprendimai privedė kauniečius prie sudėtingos situacijos.

„Vandens trūkumas Lietuvoje yra iš ties naujas reiškinys, bet aš tik noriu priminti vieną sutapimą. Prieš bene metus buvo Kaune iškilusi istorija, kai Kauno savivaldybė norėjo mažinti vandens gręžinių apsaugos zonas. Tuomet meras kalbėjo, kad Kaune žmonių mažėja, jie persikrausto į rajoną, tad gręžinių nebereiks. Kiek aš žinau, apsaugos zona buvo sumažinta. Šiandien, net ir norint gręžti naujus gręžinius Kaune, tokios galimybės beveik nėra arba ji labai ribota. Gal šie reiškiniai dar nėra susiję tiesiogiai su tais sprendimais, bet jei situacija kartotųsi, sprendimų iš esmės nebūtų. Tai reiktų nepamiršti, kad ir keistesnių sprendimų yra buvę, o demokratijos situacija Kaune – šiek tiek apsilpusi: aktyvių veiksmų kitos partijos nekelia, meras vienvaldis, kaip pasakė – taip bus, o kauniečiai dėl to gali likti be vandens“.

Visą interviu su TS-LKD partijos pirmininku G. Landsbergiu galite peržiūrėti čia

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti