2018.01.03

„Kompensuojant protezus, pacientai negali būti diskriminuojami pagal amžių“

Senėjančioje visuomenėje yra ypač svarbu, kad valstybė prisidėtų tokių sąlygų sudarymo, kurios leistų išlaikyti senjorų aktyvumą ir įtrauktį, o ne „nurašytų“ juos.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl pacientų, kuriems reikia protezų, diskriminavimo pagal amžių.

Parlamentarė remiasi Lygių galimybių kontrolieriaus 2017 m. gruodžio 15 d. sprendimu, kuriuo buvo išnagrinėti du skundai dėl galimos negalią turinčių asmenų diskriminacijos amžiaus pagrindu Sveikatos apsaugos ministerijai nustatant ortopedijos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo kriterijus.

Pasak Seimo narės, pensinio amžiaus sulaukę asmenys dažnai tęsia darbo veiklą ir siekia išlikti aktyviais visuomenės nariais. Senėjančioje visuomenėje yra ypač svarbu, kad valstybė prisidėtų tokių sąlygų sudarymo, kurios leistų išlaikyti senjorų aktyvumą ir įtrauktį, o ne „nurašytų“ juos.

„Mano įsitikinimu, diskriminacinės nuostatos naikinimo atidėjimas ir tokios praktikos tęsimas negali būti pateisinamas tuo, kad iki Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) patvirtinimo nebuvo numatytas didesnis šių ortopedinių priemonių poreikis, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė. – Todėl raginu nedelsiant iš protezavimo Tvarkos aprašo pašalinti šią nepagrįstą diskriminacinę nuostatą ir užtikrinti, kad neįgalieji, siekiantys įsigyti kompensuojamąjį šlaunies protezą su hidrauliniu kelio sąnariu ar blauzdos protezą su vakuuminiu tvirtinimu, sulaukę 65 metų amžiaus ir atitinkantys likusius aktyvumo ir darbingumo kriterijus, galėtų tą padaryti be trukdžių“.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimą dėl ministro 2006 m. kovo 31 d. įsakymo „Dėl valstybės paramos ortopedijos techninėms priemonėms įsigyti apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, kurio tvarkos apraše numatytas kriterijus: „paciento amžius turi būti iki 65 metų“. Kontrolierius konstatavo, kad sprendžiant dėl šlaunies protezų su hidrauliniu kelio sąnariu ir blauzdos protezų su vakuuminiu tvirtinimu kompensavimo, yra perteklinis, tiesiogiai diskriminuojantis asmenis amžiaus pagrindu ir pažeidžiantis lygias galimybes.

Kitos aktualijos

2020.01.24

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams
Skaityti daugiau
2020.01.23

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti