2020.09.11

Konservatoriai nori išsaugoti galimybę automatiškai indeksuoti pensijas

Konservatoriai nori išsaugoti galimybę automatiškai indeksuoti pensijas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovai Monika Navickienė, Gintarė Skaistė, Paulė Kuzmickienė ir Justas Džiugelis skubiai teikia įstatymo pataisą, kuri užtikrintų, kad Lietuvos pensininkai nenukentėtų tuo atveju, jeigu ekonomikos tendencijos taptų neigiamos.

Matydami, kad indeksavimo koeficiento taikymo kriterijaus pririšimas prie BVP kitimo tendencijų nėra logiškas, nes menkai besiskiriantis rezultatas lemia visiškai skirtingas pasekmes (0,1 reiškia, kad indeksavimas vykdomas bendra tvarka, o -0,1 nors pasekmės socialinio fondo biudžeto finansinėms galimybėms iš esmės nesiskiria, reiškia, kad indeksavimas jau nebevyksta), TS-LKD nariai mano, kad toks pririšimas yra neišbaigtas, nelankstus ir negali būtu taikomas, todėl, siekdami užtikrinti, kad Lietuvos pensininkų nepaliestų neigiamos BVP tendencijos įtaka pensijų indeksavimo formulei ir kad pensijos būtų indeksuotos bei išmokėtos laiku, TS-LKD atstovai pasiūlė išbraukti neigiamos BVP tendencijos įtaką indeksavimo formulei ir taip apsaugoti pensininkus.

„Siekiame panaikinti įstatymo nuostatą, kuri visuomenėje sukėlė itin daug klausimų. Gyvename neramiais laikais, todėl siekiame, kad pažeidžiamiausia visuomenės grupė jaustųsi kiek įmanoma saugiau“, – sakė įstatymo pataisos iniciatoriai.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti