2019.12.18

Konservatoriai prašo Prezidento vetuoti netesybų biudžetą

Konservatoriai prašo Prezidento vetuoti netesybų biudžetą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovės Monika Navickienė ir Gintarė Skaistė šiandien Prezidentūros atstovams įteikė daugiau nei 50 visuomeninių organizacijų atstovų parašus po prašymu Prezidentui Gitanui Nausėdai vetuoti 2020-ųjų biudžetą.

„Prieš biudžeto priėmimą apvažiavome visą Lietuvą. Daugybė žmonių jaučiasi neišgirsti. Pagrindinė problema – Vyriausybė, veikusi ekonomikos augimo metais, neįgyvendino jokių struktūrinių reformų, reikalingų Lietuvai ištrūkti iš vidutinių pajamų spąstų, o praėjusiais metais pradėta neapgalvota ir žalinga mokesčių reforma „Milijardas milijonui“ nulėmė kitų metų biudžeto išlaidų ir naujų mokestinių iniciatyvų chaotiškumą. Žmonės tai jaučia ir supranta. Jie dar neprotestuoja, bet tai tik laiko klausimas. Jeigu Prezidentas pasirašys, tikimės, kad jis žino tikrąją padėtį“, – sakė TS-LKD pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė.

TS-LKD frakcijos atstoves priėmė Prezidento vyriausieji patarėjai Povilas Mačiulis ir Simonas Krėpšta.

„2020 metų biudžeto stilius primena krizės nuojautoje avantiūristiškai rinkiminiais įsipareigojimais dosnią G. Kirkilo Vyriausybės vykdytą politiką. Kai vietoje to, kad ruoštumės numatomam ekonomikos sulėtėjimui, prisiimami nauji įsipareigojimai, kurių realus įgyvendinimas, nukeliamas į metų pabaigą ar net į 2021 metus, kai dirbs naujas Seimas, ir nauja Vyriausybė. Tuo tarpu viešojo sektoriaus darbuotojų grupės: dėstytojai, slaugytojai, ugniagesiai, kultūros darbuotojai bei kiti ir vėl liko visiškai neišgirsti“, – sakė TS-LKD frakcijos narė, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto atstovė Gintarė Skaistė.

Anksčiau šį mėnesį TS-LKD partijos Taryba įpareigojo Prezidiumą sudaryti grupę, kuri parengtų konkrečius 2021 m. Valstybės ir savivaldybių biudžeto formavimo principus, leidžiančius nuosekliai pasiruošti ekonomikos lėtėjimui ir įsipareigojimų vykdymui, kad Lietuvos žmonės būtų ramūs dėl savo ateities.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti