R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
V. Juozapaitis
E. Pupinis
2020.04.14

Konservatoriai prašo užtikrinti, kad dėl trumpinamų mokslo metų nenukentėtų žinių kokybė

Konservatoriai prašo užtikrinti, kad dėl trumpinamų mokslo metų nenukentėtų žinių kokybė

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai ir Seimo švietimo ir mokslo komiteto nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Vytautas Juozapaitis ir Edmundas Pupinis reiškia susirūpinimą dėl trumpinamų mokslo metų bei prašo švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių užtikrinti, kad nenukentėtų moksleivių žinių kokybė.

Viešame laiške ministrui konservatorių atstovai sako, kad nenuoseklumas švietimo sistemoje neprisideda nei prie mokymo kokybės, nei prie pasitikėjimo visa sistema. Konservatoriai prašo skubiai įvardyti, kada planuojama užbaigti mokslo metus, paaiškinti, ar bus tariamasi su mokyklų bendruomenėmis, kaip  bus diferencijuojama mokslo metų trukmė pagal moksleivių amžių, taip pat prašoma paskelbti, kokiu būdu bus užtikrinta, kad vaikai neprarastų žinių ir pasivytų programą.

„Suprantame, kad ekstremali situacija mums visiems atneša nenuspėjamumo ir išbandymų, tačiau nenuoseklumas švietimo sektoriuje kelia susirūpinimą. Tai neprisideda nei prie mokymo kokybės, nei prie pasitikėjimo sprendimus priimančiais“, – sakė TS-LKD pirmininko pavaduotoja ir Švietimo ir mokslo komiteto narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pasak jos, nuotolinis mokymas sudaro daug išbandymų visiems: tėvams, vaikams, mokytojams. Tačiau procesas jau pradėtas ir ŠMSM turėtų pagalvoti apie proceso efektyvinimą, bet ne apie visišką atsitraukimą nuo vaikų mokymo.

„Didžiausią nerimą kelia, su visa pagarba, ministro blaškymasis – susidaro įspūdis, kad kapitonas nelabai supranta arba nelabai žino, kur vesti šį laivą. Aišku, situacija yra ypatinga, niekas iki šiol su ja nebuvo susidūręs ir tikriausiai gerai nežino, kaip reiktų elgtis, tačiau kol Europoje pasigirsta signalai dėl mokslo metų atnaujinimo, mes, tuo tarpu, nutariame mokslo metus trumpinti. Pats ministras A. Monkevičius giriasi, jog regionų ir periferijų mokyklas pasiekia nauji kompiuteriai, IT technologijos, tai reiktų pasinaudoti ta proga ir tęsti mokslo metus, o ne svarstyti juos nutraukti. Norėtųsi, kad ministerija mokslo neatšauktų pasikliaudama tik savo intuicija – reiktų pasitarti su mokytojų, tėvų, mokinių bendruomenėmis, švietimo specialistais. Galbūt šiuo metu reiktų kalbėti apie mažesnį intensyvumą –  daugeliui mokytojų viskas nauja, daug laiko praleidžiama pamokų pasiruošimui, vaikai praktiškai visada daro namų darbus, nebelieka ribos mokslo ir poilsio – tad gal reiktų koreguoti intensyvumą ir kreipti dėmesį į mokslo kokybę. Nutraukus procesą – laukia atostogos, neaišku kada nauji mokslo metai. Ir jei atostogos tęsis ilgai, gali įvykti negrįžtami procesai. Visą tai turi būti gerai apgalvota, išdiskutuota, pasverta, kad neatsitiktų taip, kaip dažnai pastaraisiais metais ŠMM nutikdavo: pirma padaroma, paskui galvojama kaip ištaisyti“, – teigė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas prof. V. Juozapaitis.

Praėjusią savaitę TS-LKD pateikė siūlymus ministerijai dėl nuotolinio mokymo trumpuoju ir ilguoju laikotarpiais. Šis planas turėtų užtikrinti, kad nuotolinis ugdymas taptų sudėtine švietimo sistemos dalimi, kuri iš esmės galėtų pakeisti požiūrį į mokymo ir mokymosi kokybę Lietuvos mokyklose.

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų