2020.04.09

Konservatoriai ragina ES institucijas stiprinti Europos strateginę komunikaciją ir nepriklausomą žiniasklaidą

Konservatoriai ragina ES institucijas stiprinti Europos strateginę komunikaciją ir nepriklausomą žiniasklaidą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvoje išrinktus Europos Parlamento narius dėl paramos žiniasklaidai Europos Sąjungoje.

Seimo nariai G. Landsbergis ir L. Kasčiūnas pabrėžia Europos Sąjungos (ES) strateginės komunikacijos ekspertų grupės finansavimo ir pajėgumų didinimo svarbą bei būtinybę praplėsti ES strateginės komunikacijos veiksmų planą, į jį labiau įtraukiant ES šalis ir stiprinant jų žiniasklaidos aplinką, įskaitant paramą nepriklausomai žiniasklaidai.

Parlamentarai pažymi, jog koronaviruso protrūkio sukeltos krizės akivaizdoje žiniasklaidos priemonės susiduria su sunkumais dėl smarkiai sumažėjusių užsakomos reklamos srautų. Dėl silpnėjančios žiniasklaidos kyla pavojus ne tik demokratijai, bet ir šalių nacionaliniam saugumui. Todėl tampa aktualus finansinės paramos žiniasklaidai poreikis. Ypač svarbu, kad ta parama nepriklausytų vien tik nuo konkrečių valstybių subsidijų ar socialinės reklamos užsakymų – jei žiniasklaida priklausys tik nuo valdžios institucijų paramos, ji ilgainiui pati taps vis mažiau nepriklausoma.

„Pastaruoju metu Lietuvoje ir kitose ES šalyse pastebimi suaktyvėję priešiškų jėgų bandymai skleisti dezinformaciją, siekiant klaidinti visuomenes, sėti tam tikrą paniką ir nepasitikėjimą euroatlantine erdve ir valstybių institucijomis. Neatmestini ir bandymai pasinaudojant karantino suvaržymais kurstyti neramumus. Tokiame kontekste ypač svarbus tampa profesionalios ir objektyvios žiniasklaidos vaidmuo, nes ji yra viena svarbiausių gynybos linijų prieš propagandą, dezinformaciją, netikras naujienas, nesantaikos kurstymą“, – teigė TS-LKD lyderis G. Landsbergis.

Seimo nariai kreipimesi į Lietuvos EP narius primena, jog siekiant užtikrinti vieningą visos ES atsaką į Rusijos vykdomą informacinį karą, dar 2015 m. birželio mėn. Europos išorinių veiksmų tarnyba (EIVT), bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis ir ES institucijomis, parengė ES strateginės komunikacijos veiksmų planą informacinėms atakoms atremti, kuriame numatytos priemonės pilietinės visuomenės ir žiniasklaidos Rytų kaimynystės regione stiprinimui ir gebėjimų reaguoti į dezinformaciją ugdymui, o rugsėjį – darbą pradėjo EIVT įsteigta ekspertų grupė (angl. – EEAS East StratCom Task Force), kuri, įgyvendindama minėtą veiksmų planą, analizuoja Rusijos skleidžiamą melagingą informaciją, aiškina ES politiką, geriau koordinuoja ES komunikacijos veiklą ir remia objektyvią žiniasklaidą Rytų partnerystės šalyse, taip mažinant Rusijos propagandos veikiamų žmonių ratą.

„Pagrindinė šios darbo grupės problema – finansavimas yra labai mažas, todėl grupės veikla yra neefektyvi. Ekspertų grupei Europos Komisija skiria 3 milijonus eurų per metus, o 16-kos darbuotojų skaičius nėra pakankamas. Norint efektyviai kovoti su Rusijos skleidžiama priešiška propaganda ir dezinformacija, bent dvigubai daugiau resursų. Taip pat ir kitas ES projektas – 1,46 mlrd. eurų finansavimą gaunanti programa „Kūrybiška Europa 2014-2020“, skirta Europos kultūrai, kinui, televizijai, muzikai, literatūrai, scenos menui, paveldui ir kitoms susijusioms sritims remti, šios krizės metu galėtų aktyviai prisidėti prie sunkumus patiriančių ES šalių žiniasklaidos priemonių rėmimo“, – sakė NSGK pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti