2019.08.28

Konservatoriai Vilniaus miesto savivaldybės tarybai pateikė siūlymą sukurti Istorinės atminties komisiją

Konservatoriai Vilniaus miesto savivaldybės tarybai pateikė siūlymą sukurti Istorinės atminties komisiją

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija Vilniaus miesto savivaldybės tarybai pateikė siūlymą sukurti naują komisiją, kuri būtų atsakinga už kompetentingą ir išsamų miesto gatvių, aikščių, mokyklų, vaikų darželių pavadinimų ar jų pakeitimo, paminklų, skulptūrų statymo, atminimo lentų įrengimo ir kitus klausimus.  Istorinės atminties komisija sukurta po skandalingo sprendimo nuimti Jono Noreikos–Generolo Vėtros atminimo lentą nuo Vrublevskių bibliotekos sienos.

Šia komisija siekiama sukurti aiškią atminimo ženklų įrengimo ir nuėmimo Vilniaus mieste tvarką, norint išvengti skubotų, visuomenę skaldančių sprendimų, nereikalingų interpretacijų dėl istorinės atminties svarbos ir būtinumo bei kurti vienodą visų atminimo ženklų įrengimo praktiką Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje.

Savivaldybės tarybos narės Paulės Kuzmickienės teigimu, skirtingai nuo anksčiau veikusios Miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos, ši bus ne formali, o turinti privalomų sprendimų galią.

„Iki šiol Vilniaus savivaldybė turėjo Miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisiją. Problema ta, kad į šios komisijos balsą nelabai buvo įsiklausoma arba visai apeinama. Tai ypač gerai parodė Generolo Vėtros lentos vienašališkas nuėmimas vidury nakties. Naujoji komisija nuo senosios skirsis keliais esminiais aspektais. Pirma, ji spręs, ne ką kurioje vietoje reikia įamžinti, o įgyvendins atminties kultūros programą apimančią plačius Vilniaus atminties klodus, bus proaktyvi ir teikianti siūlymus.  Antra, ji užtikrins, kad daugiau nepasikartotų atvejai, kaip su Vėtros lenta. Na ir, trečia, ji bus ne formali, o privaloma prieš imantis konkrečių darbų“, – sakė Paulė Kuzmickienė.

Komisijos sprendimai ir siūlymai bus privalomi rengiant ir svarstant Tarybos sprendimų projektus dėl miesto gatvių, aikščių, mokyklų, vaikų darželių pavadinimų ar jų pakeitimo, paminklų, skulptūrų statymo, atminimo lentų įrengimo ir kitais klausimais. Komisija taip pat teiks siūlymus dėl Vilniaus istorijos tyrėjų stipendijų temų, Vilniaus metų nominavimo.

Primename, kad šių metų liepos 27 dieną, šeštadienį patyčiais nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos nuimta daug diskusijų sukėlusi karininko Jono Noreikos–Generolo Vėtros atminimo lenta. Lenta pašalinta savivaldybės įmonės UAB „Grinda“ vienašališku Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sprendimu ir nurodymu.

Kitos aktualijos

2020.07.07

Neįspėjusi apie nesaugias apsaugos priemones Sveikatos apsaugos ministerija sukėlė grėsmę tūkstančių žmonių sveikatai

Neįspėjusi apie nesaugias apsaugos priemones Sveikatos apsaugos ministerija sukėlė grėsmę tūkstančių žmonių sveikatai
Skaityti daugiau
2020.07.07

Kandidatė Mėguvos apygardoje V. Skeberdytė atsiima savo kandidatūrą

Kandidatė Mėguvos apygardoje V. Skeberdytė atsiima savo kandidatūrą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti