L. L. Andrikienė
2018.03.15

Kova dėl „Nord Stream 2“ nesibaigė

Vokietijoje vyksta kova dėl Rusijos projekto – planuojamo dujotiekio „Nord Stream 2“.

Vokietijoje vyksta kova dėl Rusijos projekto – planuojamo dujotiekio „Nord Stream 2“. Susiremta rimtai, kovos dalis – ir kova už viešąją nuomonę, kuri vyksta spaudoje, viename populiariausių ir žinomiausių Vokietijos dienraščių „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Kova vyksta ir Europos Sąjungos institucijose – Europos Parlamente ir kitur. „Kovoje dėl Nord Stream 2“ reikia stipresnio Lietuvos balso – tiek Europos Komisijoje, tiek ir ES Taryboje.

Kovo 14 dieną „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ dienraštis publikuoja straipsnį „Putinas skaldo Europą“, kurio autoriai – skirtingoms frakcijoms priklausantys europarlamentarai iš Vokietijos (krikščionis demokratas Michaelis Gahleris, Žaliųjų atstovė Rebecca Harms), Lietuvos, Jungtinės Karalystės (Clare Moody), Švedijos (Gunnar Hokmark), Portugalijos, Rumunijos (Cristian Dan Preda), Lenkijos, Estijos (Tunne Kelam), Latvijos (Sandra Kalnietė), Čekijos (Jaromir Štetina). Tarp autorių – ir du Lietuvos atstovai: aš, Laima Andrikienė, ir Petras Auštrevičius.

Straipsnyje teigiama, kad dujotiekio „Nord Stream 2“, planuojamo tiesti iš Rusijos į Vokietiją, statyba suskaldys Europą. Autorių nuomone, priimant sprendimus dėl tokių projektų būtina atsižvelgti, ar politinė žala nebus didesnė nei ūkinė nauda. Autoriai primena: negalime ignoruoti fakto, kad „Gazpromą“ Kremlius pastoviai naudoja kaip užsienio politikos instrumentą. Rusijos prezidentas V.Putinas Europos Sąjungą laiko priešininku ir grėsme esamai tvarkai Rusijoje. V.Putinas siekia suskaldyti Europos Sąjungą, rengia priešiškas informacines atakas ir net grūmoja tariamai sukurtais modernias ginklais. „Nord Stream 2“ projektas turi ir kitą tikslą: juo siekiama susilpninti Ukrainą, atimant iš jos tranzitinės šalies padėtį, o Europos Sąjungos interesas – stipri Ukraina.

Šios dienos straipsnis – ne vienintelis straipsnis „Nord Stream 2“ tema, pasirodęs pastaruoju metu. Vasario 20 dieną keli Vokietijos europarlamentarai – krikščionys demokratai Elmar Brok ir Manfred Weber, Žaliųjų atstovas Reinhardas Bütikoferis ir kiti – paskelbė straipsnį pavadinimu „Nord Stream 2“ kenkia Europai“.

Straipsnyje politikai teigia, kad „Nord Stream 2“ yra politinis V. Putino projektas, kuris skaldo Europą ir šį projektą būtina stabdyti. Kaip atsaką į šį laišką, kovo 1 dieną keli kiti Europos Parlamento nariai iš Vokietijos (krikščionys demokratai Daniel Caspary ir Werner Langen bei keli Vokietijos Bundestago nariai) savo laiške pavadinimu „Nord Stream 2“ stiprina Europa“ tame pačiame laikraštyje teigia, kad „Nord Stream 2“ projektas naudingas Europai.

Akivaizdu, kad kova nesibaigė. Lietuvai nenaudingas jau veikiantis „Nord Stream 1“; mums ne tik nereikalingas, bet žalingas ir „Nord Stream 2“, jis neatitinka Lietuvos ir visos ES interesų. Šis projektas turi būti sustabdytas.

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti