2017.03.16

Kreipėsi į Vilniaus merą dėl parodos uždarymo

Pasak Seimo nario, parodoje pristatomi Sovietų Sąjungos vykdyti nusikaltimai yra ne tik ne pasmerkiami, bet ir pateisinami.

Seimo Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Žygimantas Pavilionis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys P. Urbšys kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės merą Remigijų Šimašių dėl Vilniaus rotušėje eksponuojamos parodos „Skirtingi karai“ uždarymo.

Pasak Seimo narių, parodoje pristatomi Sovietų Sąjungos vykdyti nusikaltimai yra ne tik ne pasmerkiami, bet ir pateisinami. Tuometinė bolševikinė sistema įvardijama kaip „gyvybingas ir gerai organizuotas mechanizmas“, o Antrojo pasaulinio karo pradžia ir Lietuvos bei regiono valstybių okupacija (Ribentropo-Molotovo paktas) pateisinami, kaip tuo metu susiklosčiusių aplinkybių išprovokuoti veiksmai, nekaltas atsakas į „kitų pradėtas pasaulio dalybas“.

Seimo narių nuomone, diskusija apie skirtingų šalių požiūrį į istorines tragedijas yra reikalinga, tačiau žinant, kad Rusija iki šiol nėra pasmerkusi komunizmo nusikaltimų ir savo veiksmų Antrojo pasaulinio karo metu, jos istorinis pasakojimas negali būti pateikiamas kaip lygiavertis kitų šalių, ypač nukentėjusių nuo nacional-socializmo ir komunizmo, pasakojimams. Seimo nariams nerimą kelia ir faktas, kad Lietuvos valstybingumą žeminanti paroda buvo atidaryta kovo 11-osios išvakarėse, kas leidžia įtarti galimą Kremliaus vykdomos informacinės kampanijos, žeminančios Lietuvos valstybingumą, įtaką.

Laiške Vilniaus merui, Ž. Pavilionis ir P. Urbšys ragina R. Šimašių pavesti savivaldybės institucijoms atidžiau kontroliuoti panašių renginių organizavimą Vilniuje.

Paroda „Skiringi karai“ („Different wars“) Vilniaus rotušėje buvo pristatyta šių metų kovo 6 dieną. Pasak renginio organizatorių, paroda atskleidžia naratyvų apie Antrąjį pasaulinį karą skirtumus šiuolaikiniuose šešių šalių (Rusijos, Vokietijos, Italijos, Lietuvos, Lenkijos ir Čekijos) mokykliniuose vadovėliuose. Iki šiol paroda buvo eksponuojama daugiausia Rusijoje: Maskvoje, Sankt Peterburge, Jekaterinburge, Permėje, Novosibirske ir Krasnojarske. Paroda buvo pristatyta ir Europos miestuose: Prahoje, Strasbūre, Milane.

Kitos aktualijos

2019.08.13

Seimo nariai ragina Užsienio reikalų ministeriją reaguoti į Politico.eu publikuotą straipsnį, kuriame šmeižiamas Jonas Noreika-Generolas Vėtra

Seimo nariai ragina Užsienio reikalų ministeriją reaguoti į Politico.eu publikuotą straipsnį, kuriame šmeižiamas Jonas Noreika-Generolas Vėtra
Skaityti daugiau
2019.08.12

Prašoma VTEK įvertinti, ar ministras E. Misiūnas nesinaudoja tarnybine padėtimi

Prašoma VTEK įvertinti, ar ministras E. Misiūnas nesinaudoja tarnybine padėtimi
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti