2017.01.25

Kreipiamasi į Ministrą Pirmininką dėl galimai korupcinės ir neteisėtos D. Bradausko veiklos Valstybinėje mokesčių inspekcijoje

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Gabrielius Landsbergis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rasa Juknevičienė, Ingrida Šimonytė, Mykolas Majauskas ir Andrius Kubilius kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį pateikdami rašytinius klausimus dėl galimai neteisėtos Dainoro Bradausko veiklos vadovaujant Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Gabrielius Landsbergis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rasa Juknevičienė, Ingrida Šimonytė, Mykolas Majauskas ir Andrius Kubilius kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį pateikdami rašytinius klausimus dėl galimai neteisėtos Dainoro Bradausko veiklos vadovaujant Valstybinei  mokesčių inspekcijai (VMI).

Kreipimesi Ministro Pirmininko prašoma atsakyti, ar per D. Bradausko vadovavimo VMI laikotarpį buvo atlikti kokie nors veiksmai, kurie būtų buvę palankūs UAB „Koncernas MG Baltic“, UAB „Vilniaus prekyba“, UAB „Leksita“ ar kitoms susijusioms įmonėms arba šių įmonių akcininkams? Taip pat domimasi, ar D. Bradausko Raimundui Kurlianskiui atskleista informacija apie VMI tyrimus neturėjo įtakos tų tyrimų baigčiai bei ar nebuvo pakenkta kontrolės veiksmams? Taip pat klausiama, kokias mokesčių vengimo schemas su R. Kurlianskiu aptarinėjo inspekcijos vadovas ir ar jos buvo taikomos UAB „Koncernas MG Baltic“, UAB „Vilniaus prekyba“, UAB „Leksita“ ar kitoms, siekiant išvengti mokesčių mokėjimo?

S. Skvernelio teiraujamasi, ar VMI tyčia selektyviai nepasirinkdavo, kurių įmonių veiklą tirti, o kurių – ne? Norima sužinoti, kokios konkrečios išskirtinės sąlygos buvo sudarytos mokesčių mokėtojams bei kaip tai atsiliepė VMI veiklos rezultatams?

Kreipimesi dėl VMI veiklos vadovaujant D. Bradauskui norima sužinoti, kurie Lietuvos politikai buvo minimi pokalbyje su R. Kurlianskiu ir kuriems politikams jis nurodė turintis įtakos? Taip pat domimasi, su kuriais politikais tarpininkauti siūlėsi R. Kurlianskis?

Negana to, kreipimesi į Ministrą Pirmininką klausiama, ar D. Bradausko valdymo metu nebuvo nuslėpta informacija apie turimas ir nedeklaruotas Lietuvos politikų ir kitų valstybės pareigūnų sąskaitas užsienio bankuose? Prisimenant informaciją, jog D. Bradauskas buvo pavaldus finansų ministrui socialdemokratui R. Šadžiui bei Ministrui Pirmininkui A. Butkevičiui, taip pat jog neformaliai įtakos galėjo turėti ir jo tėvas socialdemokratas B. Bradauskas, domimasi, ar neteisėta veikla su stambiu verslu nebuvo derinama su ministru ir Vyriausybės vadovu? Klausiama, ar D. Bradausko paskyrimas VMI vadovu nebuvo derinamas su stambiomis verslo grupėmis, siekiant atlikti neteisėtus veiksmus, kurie nustatyti Finansų ministerijos tyrime?

Galų gale norima sužinoti, ar atleidus D. Bradauską iš pareigų pasitikima likusiais dirbti inspekcijos vadovais? Ar planuojami vykdyti išsamius tyrimus dėl galimų VMI vadovų piktnaudžiavimo atvejų? Taip pat klausiama, kokių sisteminių veiksmų planuojama imtis, siekiant atstatyti gyventojų pasitikėjimą VMI veikla? Kartu domimasi, ar planuojami įgyvendinti aiškius veiklos standartus, kurie leistų apsaugoti VMI nuo neteisėtų politinių ir verslo įtakų?

Kreipimasis užbaigiamas klausimu, ar bus atliekamas svarbiausių A. Butkevičiaus Vyriausybės su verslu dirbančių institucijų veiklos auditas, siekiant sustabdyti buvusios Vyriausybės problemų plitimą, kurios galėtų tapti naujosios Vyriausybės darbo trukdžiu.

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti