2018.06.28

Kreipiamasi į Prezidentę prašant vetuoti mokesčių pakeitimų įstatymus

Kreipiamasi į Prezidentę prašant vetuoti mokesčių pakeitimų įstatymus.

Seimui 2018 m. birželio 28 dieną priėmus Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, grupė Seimo narių kreipėsi į Prezidentę, prašydami įstatymus vetuoti. Nors valdančioji dauguma deklaruoja kilnius tikslus, tačiau Seimo nariai atkreipia dėmesį, kad siūlomi pakeitimai yra skuboti, pareikalausiantys milžiniškų valstybės resursų, toliau didinsiantys prekių ir paslaugų kainas ir stumsiantys į neviltį mokytojų, medikų, biudžetinių įstaigų darbuotojus palaidojant jų viltis netolimoje ateityje gauti didesnes pajamas.

„Mūsų akimis, mokesčių reforma mažų mažiausiai neįtikina. Numatyti dideli pokyčiai, kurie, kaip dabar aiškėja, artimiausiais metais biudžetui lems iki 2 mlrd. eurų nuostolių. Visi tie pokyčiai neišdiskutuoti, iki paskutinio momento buvo neaišku, kokie numatomi galutiniai mokesčių pakeitimai ir neaišku, kodėl jie daromi bei kokių tikslų tikimasi pasiekti“, – kreipimosi motyvus apibendrino Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Kreipimosi iniciatorius Seimo TS-LKD frakcijos narys Mykolas Majauskas pažymi: „Vietoje to, kad būtų didinami mokytojų, medikų ar biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, milžiniški valstybės finansai švaistomi populizmui“.

Kreipimosi rengėjai išreiškė susirūpinimą, kad dėl siūlomų pakeitimų daliai Lietuvos žmonių darbo užmokesčiui kylant keliais ar keliolika eurų neužteks net reformų laikotarpio infliacijai padengti, tuo tarpu valstybinis sektorius ir toliau paliekamas merdėti.

Abejojama ne tik minėtų priemonių veiksmingumu bei tikslingumu, bet ir dėl jų susidarysiančių valstybės biudžeto nuostolių kompensavimo. Siūlomos priemonės – šešėlinės ekonomikos mažinimas, geresnis mokesčių surinkimas, akcizų didinimas – nėra patikimas draudimas nuo papildomų išlaidų, nes dažnai į valstybės biudžetą įneša mažiau pinigų nei planuota. Biudžeto netekimai yra kompensuojami pinigais, kurių nemaža dalis tikriausiai net nebus surinkta.

Seimo nariai taip pat pabrėžė reformų procese vyraujantį chaosą: siūlomų projektų nuostatos yra nuolat kaitaliojamos, pasiūlymai teikiami neatsakingai ir neturint pakankamai duomenų apie jų įtaką valstybės finansams, įstatymai priiminėjami beatodairiškai naudojantis ypatingos skubos procedūromis, atsakingoms institucijoms ir valstybės tarnautojams nepaliekant pakankamai laiko susipažinti su jų turiniu bei nuolat kintančia projekto visuma.

Kreipimesi taip pat pabrėžiama, jog dabartinė situacija ir valdančiosios daugumos elgesys primena 2007 m. laikotarpį iki finansų krizės, kuomet neatsakingas valstybės finansų skirstymas šalies ūkio pakilimo metu ir perteklinis jo skatinimas privedė prie Lietuvai itin skaudžių 2008 m. prasidėjusios krizės pasekmių, kurios jaučiamos iki šiol.

Kitos aktualijos

2020.01.24

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams
Skaityti daugiau
2020.01.23

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti