2018.01.09

A. Kubilius siūlo nepritarti Seimo nutarimui dėl universitetų sujungimo

Parlamentaras siūlo nepritarti, kad VDU, LEU ir ASU būtų reorganizuojami sujungimo būdu į plačios aprėpties Vytauto Didžiojo universitetą, vykdantį mokslinius tyrimus ir studijas humanitarinių, socialinių, fizinių, menų, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslų srityse.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius įregistravo pasiūlymą Seimo nutarimui „Dėl pritarimo Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto ir Aleksandro Stulginskio universiteto reorganizavimui sujungimo būdu į Vytauto Didžiojo universitetą“. Parlamentaras siūlo nepritarti, kad Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos edukologijos universitetas ir Aleksandro Stulginskio universitetas būtų reorganizuojami sujungimo būdu į plačios aprėpties Vytauto Didžiojo universitetą, vykdantį mokslinius tyrimus ir studijas humanitarinių, socialinių, fizinių, menų, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslų srityse.

„Seime siūloma skubiai patvirtinti Vytauto Didžiojo, Aleksandro Stulginskio ir Edukologijos universitetų sujungimą. Tai daroma be jokios ekspertizės ir jokios pasekmių analizės. Visiškai neaišku, kodėl žemės ūkio technologinį Stulginskio universitetą reikia jungti su humanitariniu Vytauto Didžiojo universitetu, o ne su technologiniu Kauno technologijų universitetu. Susidaro vaizdas, kad tris „pasiligojusius“ (o kai kuriuos jau ir „bemirštančius“) universitetus norima gelbėti, dirbtinai apjungiant. Taip bus tik švaistomi resursai ir prarandamas laikas bei aiški perspektyva. Taip yra kompromituojama visa reforma, o iš Kauno atimama ar bent sumenkinama galimybė turėti stiprų, pasaulinio lygio technologinį universitetą“, – pažymėjo A. Kubilius.

Tokį pasiūlymą parlamentaras argumentuoja pirmiausia atsižvelgdamas į tai, kad studentų skaičius šiose aukštosiose mokyklose kasmet pastebimai mažėja. 2017 metais Vytauto Didžiojo universiteto pasirašytų bakalauro studijų sutarčių skaičius, lyginant su 2016 m. sumažėjo 19,5 proc. (lyginant su 2015 m. – 29 proc.), Aleksandro Stulginskio universiteto pasirašytų bakalauro studijų sutarčių skaičius 2017 m. sumažėjo 52 proc. (lyginant su 2015 m. – 62 proc.), o Lietuvos edukologijos universiteto pasirašytų bakalauro studijų sutarčių skaičius 2017 m. sumažėjo 50,7 proc. (lyginant su 2015 m. – 57 proc.)

Studijų kokybės vertinimo centras 2017 m. gruodžio 17 d. įvertinęs Lietuvos edukologijos universiteto veiklą paskelbė antrąją neigiamą išvadą (pirmoji paskelbta 2012 m.), o pagal Lietuvos Respublikos Mokslo ir studijų įstatymą tai reiškia, kad Lietuvos edukologijos universitetas gali netekti akreditacijos ir leidimo vykdyti studijas ir su studijomis susijusią veiklą. Todėl Seimo narys siūlo Lietuvos edukologijos universiteto Tarybai ir Vyriausybei apsvarstyti ir pateikti Seimui sprendimo dėl Lietuvos edukologijos universiteto likvidavimo projektą. Taip pat pasiūlyti Vyriausybei pasirengti paskirti likvidatorių, patvirtinti likvidavimo projektą, kuriame taip pat būtų nustatyta, kaip toliau bus naudojamas šiuo metu Lietuvos edukologijos universiteto valdomas turtas.

A. Kubilius atkreipia dėmesį, kad Vyriausybė savo 2017 m. lapkričio 22 d. nutarimu „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano įgyvendinimo priemonių patvirtinimo“ nustatė, kad Kauno mieste yra būtina „stiprinti Kauno technologijos universitetą, jame sutelkiant technologijos ir fizinių mokslo sričių potencialą“, o Aleksandro Stulginskio universitetas vykdo daug su technologijomis susijusių studijų ir mokslinės veiklos“.

„Mes nuosekliai siūlome Aleksandro Stulginskio universiteto ir Kauno technologijos universiteto taryboms apsvarstyti galimybes Aleksandro Stulginskio universiteto disponuojamą technologijų ir fizinių mokslo sričių potencialą reorganizavimo būdu sutelkti Kauno technologijos universitete, prijungiant šios srities Aleksandro Stulginskio universiteto padalinius ir programas prie Kauno technologijos universiteto“, – pabrėžė A. Kubilius.

Seimo nutarimo pasiūlyme rekomenduojama Vyriausybei, Vytauto Didžiojo universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto ir Kauno technologijos universiteto taryboms pateikti savo išvadas dėl šiame Seimo nutarime suformuluotų nuostatų iki 2018 m. kovo 1 d. Atsižvelgiant į svarstomų klausimų svarbą, siūloma, kad Seimas įpareigotų Seimo valdybą užsakyti nepriklausomą ekspertinį šiuo nutarimu svarstomos universitetų pertvarkos vertinimą.

 

Kitos aktualijos

2020.08.13

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos
Skaityti daugiau
2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti