2018.06.27

Kultūros komitete įtvirtintas pažadas sumokėti meno bendruomenei priklausančius pinigus

Kultūros komitete įtvirtintas pažadas sumokėti meno bendruomenei priklausančius pinigus

Seimo Kultūros komiteto nariai Vytautas Juozapaitis ir Vytautas Kernagis Komiteto posėdyje išgirdo pažadą, jog praėjusių metų lėšos, surinktos iš tuščių laikmenų mokesčio, dar šiemet bus perskirstomos per Kultūros tarybą menininkams, o nuo rudens ketinama naują modelį įteisinti ir įstatymu.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai teigia, jog Kultūros ministerija iki šiol vykdžiusi lėšų paskirstymą pagal įstatyme nurodytas funkcijas, nutarė tokį skirstymą nutraukti, pasinaudodama rekomendacinio pobūdžio Valstybės kontrolės išvada. Šių aplinkybių pasekmė – strigo didelė dalis meno projektų, kadangi kultūros bendruomenė neteko užtikrintumo, jog pinigai kūrėjus pasieks laiku, o projektai galės vykti, kaip buvo planuota.

Parlamentarų V. Juozapaičio ir V. Kernagio dėka klausimas iškeltas Seimo Kultūros komitete, kuriame nutarta, jog Kultūros ministerija surinktas lėšas perskirstys per Kultūros tarybą, o rudenį naują modelį įtvirtins ir įstatymu, kuriame ketinama nustatyti, jog 5 proc. sumos bus skiriama kovai su piratavimu ir prevencinėms priemonėms, 10 proc. per Kultūros tarybą atiteks autorių teisių programoms, o kiti 10 proc. – kūrybinėms programoms iš asociacijų.

Tokį ministerijos vienasmenį sprendimą nutraukti finansavimą ypatingai jautriai vertina kultūros projektų organizatoriai.

Viešosios įstaigos „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė teigė, jog tokie sprendimai stabdo ilgai planuotus projektus, kadangi nebeaišku dėl jų ateities ir galimybių planus įgyvendinti. „Didžiausia problema – Kultūros ministerijos sprendimai, kurie nėra išdiskutuoti su meno bendruomene. Girdime, jog lėšos bus skirstomos per Kultūros tarybą, tačiau ta pati Taryba jau keleri metai yra išeliminavusi kiną, palikdama finansavimą tik Kino centrui. Negaudami pinigų – negalime planuotis ateities, nors mūsų organizuojamas festivalis „Kino pavasaris“ vyksta daugiau nei dešimtmetį ir yra įvertintas visuomenės“.

„Seimo Kultūros komitete priimtas sprendimas užtvirtina, jog kūrėjai atgaus jiems priklausančius pinigus, o rudenį naujas susitarimas bus įtvirtintas įstatymu, kad Kultūros ministerija nebegalėtų vienasmeniškai, prisidengdami rekomendacinio pobūdžio išvadomis, nutraukti kūrėjams teisėtai priklausančio finansavimo“, pažymėjo Komiteto nariai V. Juozapaitis ir V. Kernagis.

Kitos aktualijos

2020.06.01

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę
Skaityti daugiau
2020.06.01

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti