J. Razma
2020.02.19

„Kultūros ministerija taško biudžeto lėšas“

„Kultūros ministerija taško biudžeto lėšas“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma Kultūros ministerijos siekį steigti ketvirtą viceministro etatą vadina neatsakingu biudžeto lėšų taškymu.

„Kai į Nacionalinių premijų įteikimo ceremoniją nebuvo įleista premijos laureatė Viktorija Kuodytė, kultūros ministras teisinosi, kad aštuonių apdovanojamųjų asmenų sąrašą rengė keturi darbuotojai. Suprask – per mažai darbuotojų. Ar nauji postai, papildomos dešimtys tūkstančių biudžeto lėšų padės sudaryti tikslius Nacionalinės premijos laureatų sąrašus? Kiek pamenu, dar niekuomet Kultūros ministerijoje nebuvo keturių viceministrų. Vyriausybėje biurokratija auga tiesiog geometrine progresija“, – sakė J. Razma.

Pasak Seimo nario, atitinkamas nutarimas dėl papildomo viceministro etato jau parengtas ir šiandien bus teikiamas priėmimui Vyriausybės posėdyje. Jame sakoma: „siekiant užtikrinti efektyvų valstybės kultūros politikos formavimą, racionaliai paskirstyti viceministrų užimtumą pagal jiems priskirtas veiklos sritis bei kryptingai koordinuoti ir kontroliuoti atitinkamos srities pavedimų vykdymą, teisės aktų rengimą (…) yra būtina steigti papildomą viceministro pareigybę“.

Su tokiais argumentais nesutikdamas parlamentaras Jurgis Razma pažymi, kad „kultūros sritis nėra ta, kurioje reiktų daug formalių reglamentavimų ar biurokratinių priežiūrų ir tam būtinų valdininkų etatų. Turėtų būti suvokta, kad šioje srityje svarbiausi yra kultūros produktų kūrėjai, kuriems reikia ne naujų reglamentavimų, o kūrybinės laisvės ir finansinės paramos. Jei jau Kultūros ministerija turi atliekamų keliasdešimt tūkstančių eurų viceministro etatui, geriau tegu atiduoda tuos pinigus kūrėjams, kuriems kartais ir kelių šimtų eurų suma yra svarbi“.

Negana to, susisiekimo ministras taip pat neseniai pareiškė, kad ir jam reikia ketvirto viceministro.

„Valstiečiai-žalieji žadėjo „kitokią politiką“, žadėjo, kad Vyriausybė, jai pavaldžios institucijos netaps savų žmonių įdarbinimo agentūromis. Rezultatas – nei vienoje Vyriausybėje nebuvo tiek viceministrų ir kitų politinių pareigybių. Ar apie tai susimąstys ministrai netrukus pamatysime pagal jų balsavimą Vyriausybės posėdyje dėl ketvirtojo kultūros viceministro. Neturėtų dominuoti požiūris, kad čia tik kultūros ministro reikalas. Visi, kurie balsuoja, vienodai atsakingi už priimamą nutarimą“, – pažymi TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas J. Razma.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti