2017.12.02

„Kuo didesnė fragmentacija dėl politinių skandalų, tuo sunkiau susitarti dėl darbų Lietuvai“

„Kuo didesnė fragmentacija dėl politinių skandalų, tuo sunkiau susitarti dėl darbų Lietuvai“, – teigė partijos lyderis.

Šeštadienį Vilniuje prasidėjusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pažymėjo, jog pirmieji naujosios Vyriausybės metai labai nuvylė, tačiau metas atsitiesti ir susitelkti dėl esmingų reformų.

„Kaip galime įvertiti praėjusius metus? Visi Lietuvos gyventojai turėjo lūkesčių, nepriklausomai kas už ką balsavo, tačiau po rinkimų lūkesčių kreivė krito nepaprastai žemai ir tikėtis, kad rimtos pertvarkos galimos – gana sunku. Žmonės nusivylę. Pakalbėkime, kas nutiko per paskutinius metus: reformos nevyksta, medikai algų negauna, eilės iki gydytojų kabinetų ilgėja. Ar žmonės to nežino? Ar tai nauja žinia? Žiniasklaidos pagalba mes apšvietėme visuomenę, tačiau dabar nieko naujo nepasakysime, tik tai, kad valdantieji buvo nepasiruošę darbui, nesusidėliojo esminių projektų, nesusidėliojo, kokiais būdais tai ketino pasiekti, pažadėjo per daug ir padarė per mažai. Antroji problema šiandienos Vyriausybėje – auganti politinė fragmentacija. Geriausias pavyzdys – suskilę socialdemokratai. Nejaučiu džiaugsmo dėl jų skilimo, o matau didelę problemą, kadangi kiekvienas sprendimas veikia politiniu pagrindu. Ir kuo didesnė fragmentacija dėl politinių skandalų, tuo sunkiau susitarti dėl darbų Lietuvai. Su kuo susitartume šiandien, jei rašytume naują Konstituciją? Su kuo sutarti, kad gynyba yra valstybės pagrindas ir jai privalome skirti reikalingą finansavimą? Apsižvalgius matosi, jog nebėra su kuo sutarti. Šiandien esu įsitikinęs, kad turime pripažinti vieną dalyką – jei norime valstybinės pertvarkos, esmingų pokyčių, šuolio į priekį – privalomas susitarimas tarp politinių jėgų, kurios šiandien yra stipriausios ir nefragmentuotos. Jei norime užtikrinti, kad įvyktų aukštojo mokslo pertvarka – reikalingas susitarimas ir mes esame pasiruošę dalyvauti tokiame susitarime. Šiandien turime duoti progą, pripažinti, kad yra sunku, kad ne viskas pavyko taip, kaip kalbėta ir susėsti prie derybų stalo“, – teigė G. Landsbergis.

TS-LKD lyderis taip pat pažymėjo, jog regioninių vizitų po Lietuvą ciklu „Sutarti dėl Lietuvos“ šiais metais vykdomas pažadas išklausyti esmines bendruomenių prolemas ne tik prieš rinkimus, bet nuolatos.

„Noriu padėkoti visiems frakcijos nariams, kurie prisijungė prie kelionių po Lietuvą ir vyko net ten, kur paprastai lankydavomės rečiau. Ypatingai dėkoju skyriams: jog padėjo organizuoti vizitus, keliauti kartu. Dažnai išgirstame klausimus: kodėl keliaujate po regionus, juk rinkimų dar ilgai nebus? Keliaujame dabar, nes mūsų uždavinys parodyti, kad tai nuosekli, tradicinė partijos veikla, o ne siekis pasirodyti tik artėjant rinkimams. Mes nuosekliai kalbamės su rinkėjais, skyrių darbuotojais, bendruomenėmis. Aš esu asmeniškai pažadėjęs, kad būsiu visada, kiek tik galėsiu, būsiu ten, kur galėtume kalbėtis. Pažadą savo tęsiu. Važiuojame po užsienio ir Lietuvos bendruomenes ir bandome „Sutarti dėl Lietuvos“.

/70 1

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti