2018.06.14

Kvalifikuotas specialistas nori žmogų slaugyti nemokamai? Negalima.

TS-LKD frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos ir apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, skatindamas jį suteikti specializuotoms nevyriausybinėms organizacijoms licencijas slaugai.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos ir apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, skatindamas jį suteikti specializuotoms nevyriausybinėms organizacijoms licencijas slaugai.

„Slauga – be galo jautri sritis. Paliatyvios priežiūros ir terapijos specialistai – tai itin savo darbui atsidavę žmonės, kurie ne tik turi suteikti paslaugą, bet ir dažnai išklausyti ligonių ir artimųjų bėdas, skausmą bei suteikti vilties pasveikti. Šiuo metu Lietuvoje yra 18 tūkstančių pacientų, kuriems reikalinga paliatyvi pagalba, tačiau tokia pagalba prieinama itin mažam pacientų skaičiui, kurie dažnai jau skaičiuoja savo paskutiniąsias gyvenimo dienas. Taip nutinka todėl, kad reikalavimai gauti paliatyvią slaugą yra neįtikėtinai aukšti”, – sako L. Kasčiūnas

L. Kasčiūno teigimu, yra išeičių, kaip būtų galima padėti daugiau žmonių.

„Šiuo metu veikia įvairios nevyriausybinės organizacijos, kurios padeda sunkiai sergantiems ligoniams. Jos sugeba surinkti lėšas, būtinas sunkiai sergančiųjų ligonių gydymui, jiems nuperka valstybės nekompensuojamų vaistų, suremontuoja jų gyvenamąsias patalpas, teikia slaugos paslaugas namuose. Tačiau pastaruoju atveju nevyriausybinės organizacijos susiduria su slaugytojų licencijavimo problema. Dauguma tokių organizacijų turi žmonių, kurie turi reikiamą kvalifikaciją slaugos paslaugų teikimui namuose, tačiau jie neturi tam licencijų, o tai reiškia, kad nenusižengdami galiojantiems teisės aktams tokie slaugytojai gali tik pakeisti sauskelnes ligoniams. Todėl sunkiai sergantys ligoniai ir jų artimieji negauna reikšmingos paliatyviosios pagalbos, – pažymėjo L. Kasčiūnas. – Atsižvelgiant į visa tai, būtina pakeisti reikiamus poįstatyminius teisės aktus taip, kad slaugos paslaugas namuose galėtų teikti ir nevyriausybinės organizacijos, turinčios reikiamos kvalifikacijos specialistų”.

 

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti