M. Navickienė
2018.03.14

Kviečiame į konferenciją „Įvaikinimas ir globa: ar įstatymai atitinka realius poreikius?“

M. Navickienė kviečia į konferenciją „Įvaikinimas ir globa: ar įstatymai atitinka realius poreikius?“, kuri vyks 2018 m. kovo 19 d., 10 val., TS-LKD frakcijos salėje.

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) narė Monika Navickienė kviečia į konferenciją „Įvaikinimas ir globa: ar įstatymai atitinka realius poreikius?“, kuri vyks 2018 m. kovo 19 d., 10 val., TS-LKD frakcijos salėje (Seimo III r., 218 B kab.).

Seimo narė M. Navickienė konferenciją organizuoja kartu su Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacija. Konferenciją moderuos nacionalinio dienraščio „Lietuvos žinios“ vyriausiasis redaktorius Ramūnas Terleckas.

Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacija, bendradarbiaudama su savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyriais, atliko globėjų ir įtėvių Lietuvoje apklausą, kurioje siekta išsiaiškinti, su kokiais iššūkiais susiduria globos netekę vaikai, globėjai bei įtėviai, taip pat kokios paslaugos jiems reikalingos, sprendžiant tėvų globos netekusių vaikų problemas, ir ar šios paslaugos yra prieinamos. Atliekant tyrimą buvo aiškintasi, kiek laiko trunka adaptacinis šeimos periodas ir koks laikotarpis reikalingas įveikti pagrindinius iššūkius, kuriant saugų vaiko prieraišumą.

Konferencijos metu bus pristatyti tyrimo duomenys, suteikiantys galimybę objektyviai įvertinti tėvų globos netekusių vaikų, nuolatinių globėjų bei įtėvių poreikius bei galimybes spręsti kylančias problemas.

„Mes visi kalbame apie tai, kad Lietuvoje turi atsirasti daugiau globėjų, siekiame, kad nebūtų paliktų ir nelaimingų vaikų. Tačiau kyla klausimas, ar valstybė padarė viską, kad būtų sudarytos tinkamos sąlygos žmonėms rinktis globėjo kelią, kuris iš tiesų nėra lengvas. Globėjams ir įtėviams reikalinga valstybės pagalba, rūpestis ir palydėjimas jų pasirinktame kelyje“, – teigė M. Navickienė.

Renginio metu pranešimą skaitys Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų filialo, Vaiko raidos centro vadovė dr. Jovita Petrulytė,  apie adaptacinį periodą po įvaikinimo kalbės Įtėvių ir globėjų rengimo programos GIMK atstovas, psichologas Andrius Atas, o įtėvių šeima pasidalins asmenine patirtimi, kuri atskleis dabartinės tvarkos problematiką.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti