L. L. Andrikienė
2021.02.05

L. Andrikienė: mūsų solidarumas – už laisvę ir demokratiją kovojantiems broliams ir sesėms baltarusiams

L. Andrikienė: mūsų solidarumas – už laisvę ir demokratiją kovojantiems broliams ir sesėms baltarusiams

Šiandien kalbėdama per Lietuvos radiją Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos viceprezidentė, Seimo narė Laima Andrikienė pažymėjo, kad jau šešis mėnesius kaimyninėje Baltarusijoje tęsiasi protestai dėl suklastotų prezidento rinkimų, po kurių nugalėtoju pasiskelbė Aliaksandras Lukašenka.

“Demokratijų bendruomenė ir Lietuva nepripažįsta A. Lukašenkos prezidentu, išrinktoji Baltarusijos prezidentė yra Svetlana Cikanouskaja, 2020 metų A. Sacharovo premijos laureatė, nominantė šių metų Nobelio taikos premijai. Mūsų parama – už laisvę ir demokratiją kovojantiems broliams ir sesėms baltarusiams, su kuriais mus sieja sena ir garbinga istorija”, – sakė parlamentarė.

“Į taikius protestus, kuriuose reikalaujama teisingumo ir sąžiningų, tarptautinius standartus atitinkančių rinkimų, A. Lukašenkos režimas reaguoja represijomis: politinių kalinių skaičius jau siekia 230 asmenų, tarp jų – žmogaus teisių gynėjai, žurnalistai, aktyvistai, jaunimo organizacijų, politinių partijų atstovai. Jiems kurpiamos bylos, juos bandoma palaužti kalėjimuose, fabrikuojant kaltinimus ir bylas, rengiant teismo procesus”, – pažymėjo L. Andrikienė.

Seimo narė L. Andrikienė ėmėsi globoti politinę kalinę Katsiaryną Barysevič, www.tut.by žurnalistę, kuri nuo praėjusių metų lapkričio 19 dienos yra sulaikyta ir kalinama KGB kalėjime Minske, taip vadinamame ikiteisminio sulaikymo centre Nr. 1. Ji kaltinama atskleidusi konfidencialią informaciją apie Baltarusijos spec. tarnybų 2020 m. lapkričio 11 dieną užmuštą Ramaną Bandarenką. Žurnalistė išdrįso paneigti valdžios skleistą melą neva R. Bandarenka buvęs girtas ir mirė dėl muštynėse patirtų traumų. K. Barysevič, pasiremdama gydytojų liudijimu, atskleidė, kad R. Bandarenkos kraujyje alkoholio nerasta. Dėl to jauna žurnalistė areštuota, jai gresia nuo 5 iki 10 metų įkalinimo bausmė.

“Praeityje esu rašiusi laiškus Rusijos politiniam kaliniui Michailui Chodorkovskiui, kai jis buvo nuteistas ir kalėjo Rusijos kalėjime, vėliau kolonijoje. M. Chodorkovskio išlaisvinimą priėmiau kaip asmeninę pergalę. Dabar mano misija – rūpintis Katsiaryna Barysevič, kuri tiktų man į dukras, visais įmanomais būdais paremti ją ir jos šeimą, priminti jos bylą tarptautiniuose forumuose. Neabejoju, kad ateis diena, kai galėsiu pasveikinti, apkabinti Katsiaryną laisvėje, nes visiems režimams vieną dieną ateina galas”, – kalbėjo L. Andrikienė.

Kitos aktualijos

D. Asanavičiūtė
2021.03.02

Dėl būtinybės užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą šeimoms, auginančioms specialių poreikių turinčius vaikus

Dėl būtinybės užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą šeimoms, auginančioms specialių poreikių turinčius vaikus
Skaityti daugiau
A. Gedvilienė
2021.03.02

Seime vyks diskusija dėl medžioklės leidimų tvarkos skaidrinimo ir medžioklės kontrolės

Seime vyks diskusija dėl medžioklės leidimų tvarkos skaidrinimo ir medžioklės kontrolės
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti