2019.10.17

L. Kasčiūnas kreipėsi į Generalinį prokurorą dėl piliečių prašymų ignoravimo

L. Kasčiūnas kreipėsi į Generalinį prokurorą dėl piliečių prašymų ignoravimo

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Generalinį prokurorą Evaldą Pašilį dėl pastaruoju metu padaugėjusių žiniasklaidos pranešimų apie tai, kad atsakingi Generalinės prokuratūros prokurorai ignoruoja Rusijos Federacijos persekiojamų Lietuvos Respublikos piliečių, esančių kitose Europos Sąjungos valstybėse, prašymus, nors Europos Teisingumo Teismas yra pareiškęs, kad bet kuri ES valstybė gali įsiterpti į trečiosios valstybės inicijuotą ekstradicijos procesą, perimdama arba pati pradėdama ekstradicijos prašymuose nurodytų nusikaltimų tyrimą.

„Tokia pozicija sudaro sąlygas Rusijai netrukdomai persekioti Lietuvos Respublikos piliečius ne tik už kriminalinio pobūdžio nusikaltimus, bet ir sėkmingai vykdyti politiškai motyvuotą jų baudžiamąjį persekiojimą“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas.

Parlamentaras Generalinio prokuroro prašomo atsakyti, kiek kartų Lietuvos Respublikos piliečiai arba Europos Sąjungos valstybių narių kompetentingos institucijos kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymais arba paklausimais dėl galimo Rusijos Federacijos vykdomo Lietuvos Respublikos piliečių baudžiamojo persekiojimo perėmimo į Lietuvos jurisdikciją? Taip pat prašoma pateikti informaciją apie priimtus sprendimus ir teiraujamasi, kas konkrečiai tokius sprendimus priėmė.

Seimo narys taip pat siekia išsiaiškinti, ar yra pasitaikę atvejų, kai Lietuvos Respublikos piliečių pagalbos prašymus atsakingi Generalinės prokuratūros prokurorai persiųsdavo Rusijos Federacijos arba/ir Baltarusijos Respublikos teisėsaugos institucijoms, ar pasiūlydavo LR piliečiams patiems kreiptis į šias jų baudžiamąjį persekiojimą vykdančios Rusijos ar Baltarusijos institucijas?

„Taip pat svarbu suprasti ar Lietuvos Generalinė prokuratūra vertina Rusijos Federaciją ir Baltarusijos Respubliką kaip teisinės valstybės principus atitinkančias valstybes, kur tinkamai užtikrinama asmens teisė į teisingą teismą ir sąžiningą teismo procesą bei nešališką ir nepriklausomą ikiteisminį tyrimą”, – kreipimąsi komentavo L. Kasčiūnas.

L. Kasčiūnas tikisi, kad nustačius galimus LR piliečių teisių ir interesų pažeidimus, Generalinis prokuroras inicijuos atsakingų prokurorų veiklos tarnybos vertinimą.

 

Kitos aktualijos

2020.07.11

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą
Skaityti daugiau
2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti