2019.06.21

L. Kasčiūnas kreipėsi į Seimo delegaciją Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti rezoliuciją dėl Rusijos delegacijos sugrąžinimo

L. Kasčiūnas kreipėsi į Seimo delegaciją Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti rezoliuciją dėl Rusijos delegacijos sugrąžinimo

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, tarpparlamentinių ryšių su Ukraina grupės pirmininkas Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo delegaciją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, prašydamas Seimo delegacijos ETPA narių būti ištikimiems vertybėms ir balsuoti prieš rezoliuciją, kuri sudarytų sąlygas Rusijai grįžti į ETPA. Seimo narys taip pat prašo parlamentarų bandyti įtikinti savo politines grupes, kad pritarimas tokiai rezoliucijai ne tik pakirstų Europos Tarybos autoritetą, bet ir suteiktų papildomus argumentus Kremliui dėl ES sankcijų Rusijai panaikinimo.

2019 m. birželio 24-28 d. Strasbūre vyks Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos  plenarinė sesija, kurios metu, birželio 24 d., bus balsuojama dėl Petros De Sutter pranešimo ir rezoliucijos projekto Nr. 14900 „Parlamentinės asamblėjos sprendimų priėmimo proceso dėl įgaliojimų ir balsavimo stiprinimas“ (angl. – „Strengthening the decision-making process of the Parliamentary Assembly concerning credentials and voting“). Jeigu ši rezoliucija bus priimta, bus atvertas kelias vienašališkam Rusijos Federacijos delegacijos grįžimui į ETPA – t. y. Rusijos delegacijai bus grąžintos balsavimo teisės.

„Rusija nekeičia savo agresyvios laikysenos. Nuo Minsko susitarimų praėjo daugiau nei ketveri metai. Tačiau nėra realaus postūmio juos įgyvendinant. Akivaizdu, kad Rusija neketina jų laikytis. Iki šiol nėra pilnai įvykdytas nė vienas įsipareigojimas. Vietoje to matomi priešingi žingsniai: Donbaso regione vykdoma neteisėta „pasportizacija“, o praėjusių metų lapkričio mėnesį įvykdytas neteisėtas Ukrainos karinių laivų užgrobimas Kerčės sąsiauryje, jų įgulų įkalinimas, Mariupolio ir Berdiansko uostų blokada aiškiai parodė, kad Rusija siekia legitimizuoti Krymo aneksiją, Azovo jūrą paversti savo vidaus jūra ir galimų karinių veiksmų, nukreiptų prieš Ukrainą, placdarmu. Todėl ETPA sankcijos turi būti tęsiamos tol, kol nebus pilnai įgyvendinti Minsko susitarimai ir atkurta taika Ukrainos teritorijoje“, – teigė L. Kasčiūnas.

Seimo narys sako, kad Rusijos vykdomi tarptautinės teisės normų ir principų pažeidimai matomi ne tik Ukrainoje, bet ir Gruzijoje, kur vykdoma šios šalies teritorinių žemių „slenkanti okupacija“. Tai dar vienas argumentas, kodėl ETPA sankcijos Rusijai neturi būti panaikintos.

„Tokios rezoliucijos priėmimas būtų naudingas ne tik Rusijai, bet ir kitoms šalims, kurios nesilaiko europietiškų demokratijos, įstatymo viršenybės ir žmogaus teisių standartų. Tai neatitiktų ETPA tikslo garantuoti Europos piliečių orumą, užtikrinant pagarbą pagrindinėms vertybėms: demokratijai, žmogaus teisėms ir įstatymo viršenybei. Kitaip tariant, organizacija prarastų savo autoritetą“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

2020.05.25

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą
Skaityti daugiau
2020.05.25

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti