2020.06.01

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

TS-LKD frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamas apsvarstyti galimybę Nacionalinio stadiono projekto kaip valstybės investicinio projekto įgyvendinimą pavesti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai kartu su Lietuvos futbolo sirgalių bendruomene.

Gegužės 21 d. Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo mokslo ir sporto ministeriją nutraukti Nacionalinio stadiono komplekso koncesijos konkursą, nes viešasis sektorius prisiimtų didesnes rizikas nei privatus verslas. Vyriausybė Nacionalinio stadiono statybai buvo numačiusi skirti apie 56 mln. eurų. Premjeras išsakė idėją, jog Nacionalinio stadiono projektą galėtų perimti pati Vyriausybė, priimdama reikiamus sprendimus, paverčiant šį projektą valstybės investiciniu projektu, ir pavesdama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai kartu su Lietuvos futbolo federacija pastatyti Nacionalinį stadioną.

„Pasitikę valstybės šimtmetį ir perkopę nepriklausomybės trisdešimtmetį mes vis dar raustame iš gėdos aiškindami, kad treniruočių aikštę labiau primenantis stadionas yra reprezentacinis visai šaliai. Norint nutraukti šį prakeiksmą futbolo stadiono projekto įgyvendinimo procedūros galėtų būti pavestos ne skandalų sukrėstai ir susikompromitavusiai Lietuvos futbolo federacijai, o futbolo sirgalių bendruomenei“, – sakė L. Kasčiūnas, pridurdamas, kad yra gavęs futbolo sirgalių bendruomenės kreipimąsi, kuriame jų atstovai pabrėžia, jog yra pasirengę tartis dėl išankstinių bendradarbiavimo sąlygų.

Futbolo sirgaliai gali surinkti kvalifikuotų specialistų komandą, kuri neatlygintinai dalyvautų rengiant stadiono projekto įgyvendinimui reikalingų viešųjų pirkimų techninių specifikacijų projektus ir kvalifikacinius reikalavimus tiekėjams. Sirgaliai taip pat norėtų, kad būtų sudaroma bendra viešųjų pirkimų komisiją, į kurią jie deleguotų nepriklausomus narius.

L. Kasčiūnas atkreipė dėmesį, jog Europoje taip pat yra atvejų, kada sirgalių bendruomenė dalyvauja statant futbolo stadionus. Pavyzdžiui, 2009 m. Berlyne futbolo sirgaliai savo lėšomis rekonstravo futbolo klubui „Union Berlin“ priklausantį Senosios girininkijos stadioną. Vokietijos futbolo asociacija ketino uždaryti šį dar 1920 m. statytą stadioną, nes jis jau nebeatitiko saugumo reikalavimų. Tačiau į pagalbą atėjo futbolo klubo „Union Berlin“ sirgaliai, kurie skyrė savo laisvą laiką ir atostogas 11 mėnesių trukusiai stadiono rekonstrukcijai – nuo projektavimo iki rangos darbų. Statybvietėje kasdien dirbo 6–10 profesionalių statybininkų ir 60–80 futbolo klubo sirgalių-savanorių, turinčių reikiamą kvalifikaciją.

Iš viso prie stadiono rekonstrukcijos projekto prisidėjo apie 1600 savanorių, kurie kartu išdirbo 90000 valandų. Jie padėjo futbolo klubui „Union Berlin“ sutaupyti 2 mln. eurų iš stadiono rekonstrukcijai skirtų 15 mln. eurų.

Pasak L. Kasčiūno, panašų bendradarbiavimo modelį galėtų pritaikyti ir Lietuvos Vyriausybė. Be to, pakeitus projekto koncepciją ir atsisakius kartu su stadionu planuotų papildomų objektų, tokių kaip sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis, būtų galima sumažinti viso projekto kainą.

Kitos aktualijos

2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
2020.07.09

„ES turi veikti, o ne tik kalbėti“

„ES turi veikti, o ne tik kalbėti“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti