2020.04.09

„Lietuva kovoje su virusu turi remtis į demokratines šalis“

„Lietuva kovoje su virusu turi remtis į demokratines šalis“

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų tarptautinis sekretorius, Seimo Užsienio reikalų komiteto narys ambasadorius Žygimantas Pavilionis patvirtino, kad atsižvelgiant į Seimo tarpparlamentinių ryšių su Taivanu grupės prašymą, ši ketvirtadienį gavo oficialų atsakymą, jog Taivanas skiria paramą Lietuvai kovoje su COVID-19 sukelta pandemija: jau kitą savaitę Lietuvą pasieks 100 tūkst. medicininių kaukių.

TS-LKD Seimo nariai Ž.Pavilionis, A.Ažubalis, E.Zingeris Užsienio reikalų komiteto posėdžiuose bei oficialiuose kreipimuose į Lietuvos sveikatos ir užsienio reikalų ministrus siūlė pasinaudoti Taivano, šalies, kuri viena pirmųjų atkreipė pasaulio bendruomenės dėmesį į komunistinėje Kinijoje ilgai slėpto ypač pavojingo viruso plitimą ir yra įkvepiantis sėkmingos kovos su koronavirusu pavyzdys, patirtimi ir pagalba.

„Akivaizdu, kad ilgai delsę imtis reikiamų priemonių bei pasinaudoti ES, NATO, demokratiškų pasaulio šalių pagalba ir patirtimi mūsų valdantieji nuėjo lengviausiu keliu – priimdami paramą, o vėliau už labai didelius pinigus pirkdami nekokybišką paramą iš komunistinės Kinijos, kurią labai ilgai transportavo Rusijos oligarchų ir net karinės pramonės lėktuvais, taip pasitarnaudami Pekino ir Kremliaus atakoms prieš Europos Sąjungą ir NATO. Norėjome šia pagalba įrodyti, kad yra ir kiti keliai padėti mūsų šaliai kovoti su virusu – daug saugesni, patikimesni, kurie nesukels pavojaus mūsų ilgalaikiams nacionaliniams saugumo interesams. Džiugu, kad perėmus tarptautinės pagalbos koordinavimą URM ir atsižvelgiant į opozicijos siūlymus gauname paramą ne tik iš Taivano, bet ir Pietų Korėjos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, pradėjome dalyvauti ES pirkimuose bei artimiausiu metu būtinas priemones pradės mums skraidinti NATO lėktuvai. Kaip visada – per vėlai ir per mažai – bet labai tikimės, kad ši kryptis ilgainiui įsigalės ir mes galėsime atprasti nuo Pekino ar Kremliaus adatų, prie kurių esame sąmoningai pratinami ir, tikėtina, kažkas tikisi, kad vėliau skolas grąžinsime – Klaipėdoje, geležinkeliuose, diegdami 5G ryšį, finansinėse technologijose, toliau skaldydami Europos Sąjungą Kinijos komunistų 17+1 formate, atsitraukdami nuo sankcijų Rusijai ar iškeldami rankas dėl Astravo, kur Kremlius netrukus atveš branduolinį kurą. Taip tikrai nebus, jeigu ir toliau savo užsienio ir saugumo politikoje veiksime vieningai, išmintingai, nepasiduodami Pekino ar Kremliaus lobistams mūsų Vyriausybėje“, – teigė ambasadorius Ž.Pavilionis.

Ž.Pavilionis taip pat priminė, kad TS-LKD nariai siūlė Taivane, kuris yra viena inovatyviausių, atspariausių, stipriausių pasaulio ekonomikų įkurti ekonominę Lietuvos atstovybę, kokias turi dauguma ES šalių, kuriose Taivanas aktyviai investuoja ir plečia prekyba inovatyviausiais savo produktais, o ES šalys, kaip Lenkija, parduoda daug savo žemės ūkio ir kitos produkcijos bei mokosi kaip atremti kiekvieną dieną atremti vis didėjančias globalias komunistinės Kinijos grėsmes.

„Akivaizdu, kad po šios viruso krizės pasaulis pasikeis, turėsime peržiūrėti ES pramonės ir kitas transatlantines strategijas, privalėsime sumažinti savo priklausomybę nuo komunistinės Kinijos, už kurią dabar visi mokame tokią aukštą kainą“, – sakė Ž.Pavilionis.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti