TS-LKD
2017.03.29

Lietuvos iniciatyva Europos krikščionys demokratai priėmė rezoliuciją dėl Ukrainos

Lietuvos iniciatyva Europos krikščionys demokratai priėmė rezoliuciją dėl Ukrainos.

Maltoje šiandien susirinkę Europos Liaudies Partijos (European People Party) atstovai iš visų Europos šalių, Lietuvos iniciatyva, priėmė rezoliuciją dėl Ukrainos, kurią Kongrese pristatė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kubilius ir Žygimantas Pavilionis. Europos dešinieji rezoliucijoje pasisakė už ilgalaikį strateginį paramos planą Ukrainai („Maršalo planą Ukrainai“), kuris padėtų šiai šaliai toliau žengti reformų keliu.

Rezoliucijoje griežtai pasmerkta Rusijos agresija Ukrainoje, visos Europos sąjungos šalys paragintos tęsti sankcijas prieš Rusiją, kol Minsko susitarimai bus įgyvendinti bei Ukrainos teritorinis vientisumas bus atstatytas. EPP atstovai kreipėsi į visas ES šalis prašydami paremti Ukrainos ketinimą integruotis į ES, šalyje vykdomas reformas, siekį kuo greičiau užbaigti ES-Ukrainos Asociacijos sutarties ratifikavimą bei bevizio režimo įsigaliojimą.

EPP nariai taip pat priėmė kreipimąsi į visus savo narius NATO šalyse, prašydami padidinti gynybos finansavimą iki dviejų procentų BVP, paragino kuo greičiau užbaigti Balkanų regiono integravimąsi į transatlantinę šeimą, siekiant išvengti ir agresyvaus trečiųjų šalių kišimosi į šį regioną.

Kongrese buvo pasveiktini neseniai iš Baltarusijos kalėjimų paleisti bei į Kongresą atvykę šios šalies disidentai, kurie priminė susirinkusiems, kad iki šiol šimtai kovotojų už laisvę yra vis dar už grotų, ir padėkojo Lietuvai bei kitų šalių atstovams, kurie neleidžia laisvės kovotojų Baltarusijoje galutinai atiduoti į režimo rankas.

Kongreso metu į EPP gretas priimti Baltarusijos krikščionys demokratai, kuriuos atstovavo neseniai iš kalėjimo išleistas V. Rimaševskis, TS-LKD atstovų kvietimu neseniai viešėjęs Lietuvoje ir spaudos konferencijoje pristatęs situaciją Baltarusijoje.

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.07.20

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus
Skaityti daugiau
L. L. Andrikienė
2021.07.13

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti