E. Zingeris
2021.05.19

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, Seimo nariui Emanueliui Zingeriui bus įteiktas Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir kaspinu

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, Seimo nariui Emanueliui Zingeriui bus įteiktas Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir kaspinu

Už nuopelnus stiprinant ryšius tarp Japonijos ir Lietuvos bei vystant tarpparlamentinį bendradarbiavimą Japonijos Vyriausybė apdovanos Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, Seimo narį Emanuelį Zingerį Tekančios saulės ordinu su aukso spinduliais ir kaspinu.

Su garbingu apdovanojimu parlamentarą pasveikino Japonijos užsienio reikalų ministras Tošimitsu Motegis, Japonijos parlamento Aukštųjų rūmų narys Takinamis Hirofumis ir Japonijos ambasadorius Lietuvoje Širo Jamasakis.

E. Zingeris yra aktyvus Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Japonija grupės narys (buvęs šios grupės pirmininko pavaduotoju). Eidamas Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigas nusipelnė Japonijai stiprindamas dvišalius santykius: 2011 m. kovo mėn., praėjus 4 dienoms po Didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo, organizavo ekumeninę maldą Seime ir atkreipė Lietuvos žmonių dėmesį į Japonijoje įvykusią nelaimę; 2011 m. spalio mėn. jo iniciatyva Seime buvo surengta nuotraukų paroda, skirta paminėti Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių 20 metų sukakčiai bei parodyti Japonijos atstatymo darbus po įvykusio žemės drebėjimo.

Taip pat, būdamas Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku, jis parengė komiteto pareiškimą dėl Japonijos ir Lietuvos santykių, kuriame buvo išreikštas pritarimas būsimam Europos Sąjungos ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimui, jis skatino Lietuvos Respublikos Vyriausybę pasirašyti minėtąjį susitarimą.

E. Zingeris prisideda skatinant Japonijos ir Lietuvos tarpparlamentinį bendradarbiavimą: dalyvauja aukšto rango Japonijos delegacijų priėmimuose, susitikimuose, juose aptaria Japonijos bei Lietuvos tarpparlamentinių ryšių stiprinimą. 2016 m. rugpjūčio mėn., Japonijos savigynos jūrų pajėgų pratybų eskadros vizito metu, Seimo narys susitiko su delegacija kaip vienas iš Lietuvos atstovų ir aktyviai dalyvavo susitikimuose. Eidamas Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Japonija grupės pirmininko pavaduotojo pareigas aktyviai dalyvavo grupės veikloje. 2018 m. sausio mėn., tuometinio Japonijos Ministro Pirmininko Šindzo Abės (Shinzō Abe) oficialaus vizito Lietuvoje metu, asmeniškai išreiškė padėką Japonijos Ministrui Pirmininkui už parodytą pagarbą humanistinei Čiunės Sugiharos veiklai. „Dabartinė brandi demokratija Japonijoje gali tvirtai remtis Pasaulio Tautų Teisuolio Čiunės Sugiharos pavyzdžiu“, – sakė E. Zingeris Ministro Pirmininko vizito metu.

Parlamentaras E. Zingeris „savo aktyvia veikla nuolat prisideda prie Lietuvoje organizuojamų renginių, susijusių su Čiune Sugihara. Rūpindamasis nuolatos bendrauja su Japonijos parlamentarais, E. Zingeris ir toliau asmeniškai užsiima Čiunės Sugiharos palikimo memorializavimu ir sklaida Lietuvoje“. Jis yra inicijavęs paminklo Vilniuje „Mėnulio šviesa“ (angl. Moon Light) ir aikštės prie jo (Pamėnkalnio g.), šalia Žydų muziejaus Holokausto ekspozicijos, skirtų įamžinti Čiunės Sugiharos atminimą, sukūrimą (paminklo autoriai – japonų skulptorius Goičis Kitagava ir lietuvis skulptorius Vladas Vildžiūnas). Paminklo pristatymo dieną 2001 m. Čiunės Sugiharos našlė Jukiko Sugihara (1913–2008) kartu su Nepriklausomybės Akto signataru Emanueliu Zingeriu pasodino sakurą.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti