2018.04.13

Lietuvos pašto pertvarka patogi visiems, išskyrus tuos, kurie šia paslauga naudojasi dažniausiai

Lietuvos pašto pertvarka patogi visiems, išskyrus tuos, kurie šia paslauga naudojasi dažniausiai.

Dar praėjusių metų rudenį Lietuvos pašto pristatytas naujasis paslaugų tiekimo modelis išsiplėtė į daugelį Lietuvos savivaldybių ir panašu, kad tai tik pradžia, nes pašto skyriai ir toliau sėkmingai uždarinėjami visiškai neatsižvelgiant į gyventojų poreikius.

Lietuvos pašto duomenimis, naujasis pašto paslaugų teikimo modelis sėkmingai įdiegtas ir veikia 12-oje šalies savivaldybių: Utenos, Radviliškio, Mažeikių, Akmenės, Prienų, Kupiškio, Rokiškio, Joniškio, Pakruojo, Anykščių, Molėtų, Biržų (dalyje jų kaimiškų vietovių). Pasak Lietuvos pašto vadovų, gyventojai jau įprato ir noriai naudojasi atsiradusia galimybe pašto paslaugomis pasinaudoti namuose, išsikvietus mobiliuosius laiškininkus. Tačiau, bent jau Vilniaus Lazdynų  mikrorajono gyventojams tai sukelia daugiau nepatogumų.

Ne paslaptis, kad Lazdynai – vienas pirmųjų didžiųjų Vilniaus mikrorajonų. Taigi, natūralu, kad šiame rajone gyvena daug senyvo amžiaus žmonių. Prieš metus čia buvo uždarytas pašto skyrius, kuriuo gyventojai aktyviai naudojosi. Pasipiktinę gyventojai rašė skundus, buvo nusivylę, kad pašto skyrius buvo uždarytas su jais nepasitarus. Dabar senyvo amžiaus gyventojai priversti eiti į kitą, tolimesnį pašto skyrių, kuriame susidaro didžiulės spūstys, o pensininkams gaunantiems pensijas  pašte, sunku nukakti į toli esantį paštą.

Lietuvos pašto vadovybė ne kartą argumentavo savo sprendimą mažinti pašto skyrių skaičių rajonuose tuo, jog paprasčiausiai vis mažiau žmonių naudojasi pašto paslaugomis. Tačiau toks argumentas apeliuoja į jaunosios kartos pasikeitusius įpročius. Vis tik pamiršti pensininkai, kurie, pasak Lietuvos statistikos departamento, praėjusių metų pabaigoje gavo net 908,2 tūkst. bent vienos rūšies pensijų. Šis skaičius rodo, jog tai yra maždaug trečdalis visos šalies gyventojų. Būtent pensininkai ir yra aktyviausi pašto skyriaus klientai. Ši žmonių grupė nėra tokia imli informacinių technologijų naujovėms, jiems sunkiau adaptuotis prie kardinalių pertvarkų. Galų gale, negalime pamiršti ir jų sveikatos būklės, dėl kurios įveikti tolimus atstumus jiems tampa tikru iššūkiu. O juk ši žmonių grupė yra lygiaverčiai piliečiai, nusipelnę lygiavertės paslaugos.

Tikiuosi, kad Susisiekimo ministerija įpareigos AB Lietuvos paštą atsižvelgti  į gyventojų prašymus ir atstatyti pašto skyrius ten, kur jie labiausiai reikalingi.

Kitos aktualijos

2020.06.03

Jaunimas protestuos prie Vyriausybės prieš išdavikišką susitarimą dėl Astravo AE

Jaunimas protestuos prie Vyriausybės prieš išdavikišką susitarimą dėl Astravo AE
Skaityti daugiau
2020.06.03

Siūloma įpareigoti asocijuotas struktūras, norinčias vykdyti lobistinę veiklą, registruotis lobistais

Siūloma įpareigoti asocijuotas struktūras, norinčias vykdyti lobistinę veiklą, registruotis lobistais
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti