2016.04.16

LR Seime dešimtą kartą paminėta įstatymu įteisinta Kultūros diena

Seimo TS-LKD frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras profesorius Vytautas Juozapaitis, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui pritarus, organizavo Pasaulio kultūros dienos minėjimo 10-mečio renginius.

Seimo TS-LKD frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras profesorius Vytautas Juozapaitis, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui pritarus, organizavo Pasaulio kultūros dienos minėjimo 10-mečio renginius.

2016-04-15 d. tęsiant daugiametes tradicijas Lietuvoje, Pasaulio kultūros dienos minėjimas pradėtas Taikos vėliavos iškėlimu Nepriklausomybės aikštėje.  Lietuvos valstybės ir Taikos vėliavos buvo iškeltos dalyvaujant Lietuvos kariuomenės orkestrui ir Garbės sargybos kuopai. Keliant Lietuvos Respublikos vėliavą buvo grojamas himnas, keliant Taikos vėliavą – būgno tremolo.

Sveikinimo kalbas sakė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas ir Taikos Vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos Vėliavos komiteto prie JT koordinatorė Lietuvoje dr. Auksė Narvilienė.

Renginio metu grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, dirigavo orkestro vadovas kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas, smagiais jaunatviškais šokiais į Nepriklausomybės aikštę susirinkusius džiugino Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris“ jaunimas. Renginio ceremoniją vedė Krašto apsaugos ministerijos Protokolo skyriaus vedėja Salvina Taukinaitienė.

Seime atidaryta  Pasaulio kultūros dienai skirta, Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos bendruomenės kūrybos darbų paroda „Gražu, gražiau, gražiausia“, kuri buvo eksponuojama Seimo II-jų rūmų jungiamojoje parodų galerijoje. Nuotaikingą, prasmingą muzikinę programą parengė Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos mokiniai.

Tarptautinėje konferencijoje „Ar kultūra tampa prioritetu valstybės gyvenime“ dalyvavo svečiai iš Austrijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ukrainos, Baltarusijos, Turkijos, Rusijos, Latvijos,  kaimyninių šalių ambasadų Lietuvoje atstovai, Prezidentūros, Vyriausybės, Kultūros ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos, kultūros srities nevyriausybinių organizacijų, Taikos miestų bei Taikos mokyklų atstovai.

Konferencijai pirmininkavo Seimo narys profesorius Vytautas Juozapaitis, Taikos Vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos Vėliavos komiteto prie JT koordinatorė Lietuvoje daktarė Auksė Narvilienė, Vydūno draugijos garbės pirmininkas daktaras  Vacys Bagdonavičius.

Konferencijos pradžioje į salę buvo iškilmingai įnešta Taikos vėliava, kurią  Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto NVO prie Jungtinių Tautų prezidentė daktarė Alicija Rodriguez Fernandez TTV komiteto vardu 2015 m. rugsėjo 10 dieną įteikė Lietuvos Respublikos Seimui ir paskelbė Lietuvą Taikos Respublika. Taip buvo primenama, kad šiuo apdovanojimu Lietuva buvo ne tik pagerbta įvertinus nuoseklų taikos per kultūrą siekimą, Pasaulio kultūros dienos įteisinimą įstatymu, kasmetį Taikos vėliavos iškėlimą, Taikos miestų, miestelių, mokyklų skelbimą, kitas taikdariškas iniciatyvas, bet ir įsipareigoja toliau tęsti šias tradicijas.

Renginio dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas Švietimo ir mokslo viceministras  Rolandas  Zuoza., Ministro Pirmininko sveikinimą skaitė jo patarėjas Faustas Latėnas. Taip pat buvo perskaitytas  tarptautinės asociacijos Taika per kultūrą – Europa prezidento Willy Augustat (Austrija) sveikinimas konferencijos dalyviams.

Pranešimą „Kultūra dovanoja taiką pasauliui“ skaitė Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Arnas Neverauskas. Apie kultūros dienos ištakas ir dabartį plačiai kalbėjo Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT koordinatorė Lietuvoje daktarė Auksė Narvilienė. Pranešimą „Taiką skatinanti valstybės politika, pagrįsta etinės sintezės principu“ skaitė viešnia iš Vokietijos, tarptautinės asociacijos Taika per kultūrą – Europa viceprezidentė Dorothee Frey-Burghard. Vydūno draugijos garbės pirmininkas daktaras  Vacys Bagdonavičius savo pranešime išdėstė įpareigojantį Vydūno palikimą mums. Birštono – Taikos miesto merė Nijolė Dirginčienė konkrečiais pavyzdžiais pagrindė kultūros galią ir išdėstė prioritetus. Pranešimą „Kultūros principai – taikaus, klestinčio pasaulio pamatas“ skaitė tarptautinės asociacijos Taika per kultūrą – Šveicarija prezidentas Erich Fankhauser.  Baltijos – Turkijos kultūrų akademijos Balturka prezidentas Ishak Akay kalbėjo apie tarpkultūrinių ryšių raidą per tarptautinį kalbos ir kultūros festivalį. Svečias iš Austrijos, tarptautinės asociacijos Taika per kultūrą – Europa viceprezidentas Marco Vukovič skaitydamas pranešimą ypač akcentavo, kad bendra iniciatyva pasaulio taikos vardan – tai būtinybė. Svečias iš Molodečno, Baltarusijos valstybinio kultūros ir menų universiteto Mykolo Kleopo Oginskio labdaros fondo vadovas Pavel Sapotko dalinosi patirtimi ir skaitė pranešimą „Kultūros metai Baltarusijoje: užduotys ir prioritetai“. Šiaulių Gegužių progimnazijos – Taikos mokyklos direktorė, Taikos vėliavos komiteto narė Silvija Baranauskienė savo pranešime „Per visuminį ugdymą – kultūringos asmenybės link“ pateikė daug ir vertingų pavyzdžių mokinių ugdymui.

Kitos aktualijos

2020.07.03

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“
Skaityti daugiau
2020.07.03

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti