2019.11.12

M. Majauskas siūlo nebausti kūrėjų papildomais mokesčiais

M. Majauskas siūlo nebausti kūrėjų papildomais mokesčiais

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas pateikė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo siūlymą nedidinti apmokestinimo dirbantiems pagal autorines sutartis bei gaunantiems honorarus.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda yra pateikęs siūlymus visas gaunamas pajamas apmokestinti fiksuotu 20 proc. tarifu, tačiau Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys M. Majauskas pažymi, jog toks sprendimas nebūtų teisingas ir teikia projektą, kuriuo siūlo palikti progresyvų tarifų taikymą.

„Remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktais duomenimis, vidutinės metinės pajamos iš šių veiklų yra atitinkamai 1200€ ir 944€. Pagal veiklų rūšis, tokias pajamas gavo rašytojai, muzikos atlikėjai, vertėjai, radijo ir televizijos laidų kūrėjai, kiti išsilavinimo, vaizduotės ir inovatyvumo reikalaujančių profesijų atstovai. Akivaizdu, jog tokias pajamas gaunantys asmenys niekaip nepatenka į aukštas pajamas gaunančių ar iš pasyvių pajamų gyvenančių asmenų apibrėžimą, ir didesnis jų apmokestinimas labai menkai, jei išvis, prisidės prie deklaruojamos gerovės valstybės kūrimo“, – pažymėjo M. Majauskas.

Šiuo metu Lietuvoje galioja 15 proc. apmokestinimo tarifas pajamoms iki 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU), ir 20 proc. tarifas – viršijančioms 120 VDU. Parlamentaras M. Majauskas siūlo likti prie tokios apmokestinimo sistemos ir netaikyti visiems vienodo 20 proc. tarifo.

„Taip pat svarbu išskirti, jog ne visos pajamos, gaunamos pagal autorines sutartis, yra vienodai pastovios. Svarbu pabrėžti, jog pajamos, gautos kaip honorarai ar pagal autorines sutartis yra dažnai susijusios su kūrybine, švietėjiška, intelektualine ir idėjų sklaidos veikla, prisidedančia prie valstybės ir visuomenės kultūrinės savimonės ugdymo ir formavimo. Papildomas tokių pajamų apmokestinimas prisidėtų ne prie minėtų dalykų skatinimo, bet slopinimo, būtų netikslingas ir kontrproduktyvus“, – savo pasiūlymą argumentavo Seimo narys.

 

Pridedame ir VMI skelbiamus duomenis apie honorarus ir autorines išmokas.

/2 1

Kitos aktualijos

2020.08.10

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti