2018.03.02

Manoma, kad VRK komisijos narė J. Valčiukienė pažeidė įstatymą nenusišalindama svarstant su LVŽS susijusius klausimus ir netinkami deklaruodama privačius ryšius

Manoma, kad VRK komisijos narė J. Valčiukienė pažeidė įstatymą nenusišalindama svarstant su LVŽS susijusius klausimus ir netinkami deklaruodama privačius ryšius.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydama ištirti, ar Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narė Jonė Valčiukienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo, nes galimai netinkamai deklaravo artimų jos ir jos sutuoktinio ryšių su R. Karbauskiu ir jo politine bei verslo aplinka ir nenusišalino svarstant klausimus, susijusius su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Jonė Valčiukienė į VRK nares yra deleguota LVŽS. VRK posėdyje, vykusiame vasario 28 d., buvo svarstomas klausimas dėl UAB „Agrokoncernas“ paramos teikimo mecenatu įvardijant R. Karbauskį ir jo medžiagą tyrusios VRK Darbo grupės išvadų, svarstant šį klausimą dalyvavo ir J. Valčiukienė.

„Mano įsitikinimu, J. Valčiukienė privalėjo nuo šio klausimo svarstymo nusišalinti, o to nepadariusi pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje derinimą. Todėl komisijos prašau atlikti išsamų tyrimą ir įvertinti, ar VRK narė tinkamai vykdė įstatymo prievolę nusišalinti ir niekaip nedalyvauti sprendimuose, dėl kurių kiltų interesų konfliktas bei visomis priemonėmis jo vengti“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo narė taip pat primena kad darbo grupės, tiriančios „Naisių vasaros“ serialo situaciją, narei Linai Petronienei vasario 28 d. posėdyje pareiškus, jog ji prašosi pasitraukti iš šios darbo grupės, LVŽS deleguota VRK narė J. Valčiukienė pareiškė, jog galbūt Lina Petronienė nutarė trauktis iš grupės dėl jos pateikiamų klausimų, nes pastaroji esantis vienintelis ryšys su šia darbo grupe ir J. Valčiukienei rūpintis iš esmės šis klausimas. (Nuoroda į minėto posėdžio įrašą pridedama (https://www.youtube.com/watch?v=5cMZ-PywymY nuo 46 min. 10 sek.).

„Mano manymu, šiuo savo pasisakymu LVŽS atstovė J. Valčiukienė pripažįsta nesilaikanti tarnybinės etikos reikalavimų galimai kišdamasi, darydama poveikį darbo grupių nariams, kur ji turi privatų interesą“, – sako Seimo narė. – Be to, susidaro įspūdis, kad J. Valčiukienei, kaip VRK narei deleguotai LVŽS, sudaromos išskirtinės sąlygos, lyginant su kitais VRK nariais. Viešumoje pateikta informacija rodo, kad J. Valčiukienei, vienintelei politinės partijos deleguotai VRK narei, komisijos pirmininkė suteikė galimybę pakartotinai susipažinti su STT ikiteisminio tyrimo medžiaga Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio byloje. Kyla klausimas, ar J. Valčiukienės elgesys atitinka Įstatymo 3 straipsnio reikalavimus, taip pat ir prievolę nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti tarnybines pareigas“.

Iš viešumoje pateiktos informacijos matyti, kad VRK narės J. Valčiukienės sutuoktinis advokatas Evaldas Valčiukas turi glaudžius profesinius ryšius su LVŽS pirmininku, Seimo nariu Ramūnu Karbauskiu ir yra jo patikėtinis – būtent jam 2017 kovo 10 d. R. Karbauskis perleido neturtines teises valdyti UAB „Naisių vasara“, taip pat jam perleido ir žemės ūkio bendrovės „Agrokoncerno“ grupės turimų akcijų neturtines teises. Be to visuomenei tapo žinoma, kad advokatas E. Valčiukas yra atstovavęs tiek „Agrokoncerno“ grupei priklausančiai įmonei, tiek ir buvusiai Seimo narei nuo LVŽS Gretai Kildišienei.

Kaip matyti iš viešumoje pateiktos sutarties kopijos, per advokatų kontorą, kurioje vykdo veiklą, abu sutuoktiniai yra susisaistę sutartiniais įsipareigojimais su R. Karbauskio valdyta UAB „Naisių vasara“ bei, kaip teigiama viešumoje paskleistoje informacijoje, su pačia LVŽS. Šie ir kiti žiniasklaidos atskleisti faktai rodo, kad J. Valčiukienė galėjo netinkamai ir nevisiškai deklaruoti savo ir savo sutuoktinio privačius interesus.

Pažymėtina, kad galimas J. Valčiukienės interesų konfliktas meta šešėlį visai VRK, kelia abejones dėl VRK veiklos skaidrumo ir objektyvumo.

Kitos aktualijos

2020.01.24

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams
Skaityti daugiau
2020.01.23

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti