2017.11.16

„Maršalo plano Ukrainai iniciatyva gavo Europos Parlamento pritarimą“

„Lietuvos geopolitinė sėkmė yra glaudžiai susieta su Ukrainos reformų ir vakarietiškos krypties sėkme. Todėl parengėme ir pasiūlėme vadinamojo „Maršalo plano Ukrainai“ iniciatyvą, kuria siekiame sutelkti rimtą tarptautinę finansinę paramą Ukrainos reformoms".

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius su kolegomis Seimo nariais pristatęs „Maršalo plano Ukrainai“ iniciatyvą, džiaugiasi, kad šis planas sulaukia rimto pripažinimo Europoje ir Ukrainoje, o Lietuvai leidžia vis labiau įsitvirtinti kaip vienai svarbiausių Ukrainos strateginių partnerių. Trečiadienį šiam planui pritarė Europos Parlamentas, o Ukrainos Prezidento Petro Poroshenko patarėjas užsienio politikos klausimais Kostiantyn Yalisieiev tarptautinėje žiniasklaidoje paskelbė, kad Lietuvos parengto plano įgyvendinimas padėtų Ukrainai ambicingiau reformuotis.

„Lietuvos geopolitinė sėkmė yra glaudžiai susieta su Ukrainos reformų ir vakarietiškos krypties sėkme. Todėl parengėme ir pasiūlėme vadinamojo „Maršalo plano Ukrainai“ iniciatyvą, kuria siekiame sutelkti rimtą tarptautinę finansinę paramą Ukrainos reformoms“, – teigė A. Kubilius. 

Trečiadienį Europos Parlamentas palaimino Maršalo plano Ukrainai, Moldovai ir Gruzijai idėją. Europos Parlamentas tai vadina Europos investicijų planu ir patikos fondais – bet tai yra tas pats. Šis Maršalo plano pripažinimas rodo, kad tikrai buvo verta visus metus skraidyti, įtikinėti Vakaruose ir Ukrainoje, kad tai taptų realybe.

Tuo tarpu Ukrainos Prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Kostiantyn Yalisieiev paskelbė svarbų programinį tekstą apie tai, ko Ukraina tikisi iš Rytų Partnerystės viršūnių susitikimo, kuris kitą savaitę vyks Briuselyje. Pagrindinė žinia paprasta – Ukrainai labiausiai reikia Lietuvos parengto „Europos Plano Ukrainai“

„Mūsų reformų ambicijos būtų lengviau įgyvendinamos turint strateginį pagalbos planą, paremtą „Europos plano Ukrainai“ modeliu, kurį visai nesenai pasiūlė Lietuva“, – savo komentare teigia Ukrainos Prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais K. Yalisieiev.

Europos Parlamento deklaracijoje yra teigiama, kad šių dienų geopolitiniame kontekste ir atsižvelgiant į geopolitines realijas, Europos Sąjunga turėtų Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai pasiūlyti naują Europos planą, kuris apimtų naujų Europos patikos fondų kūrimą, naują Europos investicijų planą, Asociacijos sutarties su šiomis šalimis įgyvendinimo paramos finansinį mechanizmą ir kitas priemones.

Penktasis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimas vyks lapkričio 24 d. Briuselyje.

 

Pridedame:

Europos Parlamento rekomendacija: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=REPORT&reference=A8-2017-0308&language=EN

Ukrainos Prezidento Petro Poroshenko patarėjo užsienio politikos klausimais Kostiantyn Yalisieiev komentaras: https://euobserver.com/opinion/139873

 

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti