2018.04.27

„Maršalo plano Ukrainai“ iniciatyva įkvėpė Europos Komisiją siūlyti finansinį pagalbos modelį Ukrainai

„Maršalo plano Ukrainai“ iniciatyva įkvėpė Europos Komisiją siūlyti finansinį pagalbos modelį Ukrainai.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius ir Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas atsakymo laišku kreipėsi į Europos komisijos narį Johannes‘ą Hahn‘ą, sveikindami naują Europos Komisijos iniciatyvą dėl pagalbos Ukrainai – „Reformų kontraktą vardan investicijų“. Šioje strategijoje, kuri paremta tais pačiais fundamentaliais siekiais, kaip ir „Maršalo planas Ukrainai“, bandoma sukurti finansinius mechanizmus spartesnei Ukrainos ekonomikos plėtrai.

„Džiaugiamės, kad pradedama įgyvendinti mūsų inicijuoto „Maršalo plano Ukrainai“ filosofija: parama investicijoms į realią ekonomiką yra suteikiama su sąlyga, kad Ukrainos Vyriausybė įgyvendins labai konkrečias reformas. Įdėdama 50 mln. eurų naujų lėšų finansų inžinerijos dėka, Europos Komisija dar šiais metais planuoja sukurti apie 500 mln. eurų vertės investicinį paketą. Metus laiko intensyviai dirbome Kijeve, Briuselyje, Berlyne, Paryžiuje, Londone, Vašingtone, Otavoje, kad Vakarų parama Ukrainai įgautų tokius „Maršalo Plano“ filosofijos kontūrus. Lieka dar daug dalykų, kuriuos reikia ir toliau nenuilstant stumti į priekį tiek Kijeve, tiek Briuselyje, tiek visuose Vakaruose, bet Europos Komisija žengė svarbų žingsnį į priekį“, – teigė A. Kubilius.

Džiaugdamiesi Europos Komisijos iniciatyva, laiške parlamentarai teigė esantys pasiryžę intensyviai dirbti dėl Ukrainos, kadangi Ukrainos sėkmė – tai didelis viso regiono laimėjimas ir didesnio geopolitinio saugumo užtikrinimas.

Kitos aktualijos

2020.08.13

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos
Skaityti daugiau
2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti