2018.07.14

„Mes valstiečių reformas atšauksime“

Pasak TS-LKD pirmininko, valstiečių vadovas R. Karbauskis žino, kad tai – jo paskutiniai rinkimai.

Šiandien Prienų rajone vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąskrydyje susirinko gausi partijos bendruomenė iš visų Lietuvos skyrių. Sąskrydžio atidarymo metu susirinkusiuosius nuoširdžiai sveikino partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, bendrystės kupinoje atmosferoje iškilmingai pristatyti partijos kandidatai į miestų ir rajonų merus. G. Landsbergis išsakė įsitikinimą, kad Lietuvos žmonės jau supranta, jog Lietuvai reikia stabilių partijų, patikimų, atsakingų, o ne vienadienių partijų ar visuomeninių judėjimų.

Diskusijoje su G. Landsbergiu kabėta apie aktualijas Seime, prisimenant nedemokratišką valdančiosios daugumos veikimą Seimo pavasario sesijos metu, tiek priimtus įstatymų pakeitimus.

„Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad visi mes gyvensime geriau, – apie priimtų mokesčių viešą aiškinimą sakė TS-LKD partijos pirmininkas G. Landsbergis. –  Tiesa, nuo sausio 1 d. 10-30 Eur daugiau gausime kiekvienas iš mūsų. Pasidžiaugsime truputį padidėjusiais pinigais, bet valstybės biudžetas dėl to neteks 320 mln. Eur. Štai tiek ši reforma kainuos valstybės biudžetui. Po trejų metų ši reforma kainuos beveik 2 mlrd. Eurų valstybei. Tai milžiniški pinigai. Kodėl jie tai nori daryti? Manau, kad svarbiausias motyvas – rinkimai. Kad galėtų kiekvienam pasakyti, jog jūs gavote daugiau. Bet už tuos pinigus būtų galima daug ką padaryti: padidinti atlyginimus mokytojams, pasiekti, kad medikai neemigruotų. Tai didžiausias Lietuvos istorijoje išėmimas pinigų iš šalies biudžeto. Šiandien valstybė jums visiems pasakė, kad galės pasiūlyti mažiau. Valstybės biudžetas išgramdytas iki indo metalinio dugno“.

Šių sprendimų neigiamas pasekmes dramatiškiausiai patirtume, jei Lietuvą vėl ištiktų finansų ir ekonominė krizė.

„Neduok  Deive, krizė, jei kas nors krėstels Lietuvos ar pasaulio laivą. Mes neturime rezervo, neturime jokios pagalvės, ant kurios galėtume kristi ir kuri mus apsaugotų. Dabar galime pasakyti, kad atėję į vadžią mes valstiečių reformas atšauksime, nes nėra kito kelio“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Pasak TS-LKD pirmininko, valstiečių vadovas R. Karbauskis žino, kad tai – jo paskutiniai rinkimai. Daug vienadienių partijų jau patyrė tokį likimą. Tokia pabaigos baimė valdančiuosius skatina paminti teisės viršenybės principą, kas buvo matoma pavasario Seimo sesijoje. Tai – valdymas teise.

Neišvengta visiems svarbios temos dėl ligoninių uždarymo regionuose, siekiant priimti įstatymus, kurie ministrui leistų vienasmeniškai daryti tokius sprendimus. Kalbėta apie TS-LKD atstovo Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) Viliaus Semeškos apgynimą nuo valdančiosios daugumos siekio „išvalyti“ VRK nuo principingo atstovo. Apie valdančiųjų požiūrį į nedraugiškas valstybes Rytuose ir į krašto gynybą bei kitus ateinančius iššūkius ir naują kryptį, kurią TS-LKD siūlys Lietuvai.

Žinoma, viena iš svarbiausių šio sąskrydžio temų – artėjantys rinkimai ir pasiruošimas jiems.

Sąskrydį praturtino visą dieną vykusios tradicinės sporto žaidynės. Daug klausytojų sulaukė erdvioje „Harmony Park“ teritorijoje vykstančios diskusijos apie A. Ramanausko-Vanago palaikų atradimo aplinkybes; valstybės valdymo politikos perspektyvas. Atskirose erdvėse kalbėta apie „Misija Sibiras“ perspektyvas; Lietuvos galimybes apginti nacionalinius interesus Rusijos-JAV dialogo kontekste; Lietuvos atsparumą hibridinėms grėsmėms.

Programa numatyta ir šeimoms, nes jų atžalų laukė spektakliai, edukacinės programos.

Sekmadienio rytą numatytos šv. Mišios Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje.

 

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti