2017.03.09

Minimas A. J. Greimo šimtmečio jubiliejus

Minimas A. J. Greimo šimtmečio jubiliejus.

Šiandien minint Algirdo Juliaus Greimo šimtąsias gimimo metines, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkė Irena Degutienė primena, jog 2017 m. paskelbti A. J. Greimo metais, o šimtmečio sukaktis įtraukta į UNESCO minimų sukakčių sąrašą.

Šis nepriklausomos Lietuvos autorius kalbėjo savo vardu, tačiau puikiai formulavo tai, ką jautė ir galvojo ne viena tautiečių karta. Todėl nieko keisto, kad didžioji dalis Profesoriaus Greimo minčių ir žodžių tinka ir mūsų savijautai nusakyti. Šalia nepakartojamų profesoriaus nuopelnų ir pasiekimų – moksle, politikoje, kultūroje, visada liks kažkas daugiau, kažkas nepasakyta ir neįvardyta. Visada bus tai, kas išskiria šį autorių iš visų kitų ir verčia vėl ir vėl įsiskaityti į jo knygas, straipsnius. Nepamirškime tuo naudotis. Semti iš išminties šaltinio, kurį mums paliko A. J. Greimas – turbūt geriausia galimybė prisiminti šią asmenybę ir pagerbti jos šimtmečio jubiliejų. Dėkoju visiems, kurie tai daro ir primenu, kad šie metai – Algirdo Juliaus Greimo metai. Ir kad mūsų laukia daugybė parodų, renginių, konferencijų, knygų. Neužmirškime to – nelikime abejingi Greimo dvasiai ir savo tautinei gyvasčiai!”, – sakė Seimo pirmininko pavaduotoja I. Degutienė.

Algirdas Julius Greimas buvo politikas, lietuvių kilmės prancūzų semiotikas, kalbininkas, mitologas, eseistas. Profesorius yra vienas iš šimto iškiliausių tūkstantmečio lietuvių, pažymėtų paminkle „Vienybės medis“ Vilniuje.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti