2020.05.20

Ministras J. Narkevičius atsakymus dėl galimos korupcijos turės pateikti Seimo posėdžio metu

Ministras J. Narkevičius atsakymus dėl galimos korupcijos turės pateikti Seimo posėdžio metu

Seimo opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio bei Mišrios Seimo narių grupės nariai, vadovaudamiesi Statuto 208 straipsnio 13 ir 14 dalimis, teikia klausimus susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui dėl visuomenėje didžiulio rezonanso sulaukusių ministro namo renovacijos aplinkybių bei galimo ministro vaidmens korupcinėje schemoje.

Parlamentarai Seimo salėje ketvirtadienį kviečia ministrą J. Narkevčių pasiaiškinti dėl jo, kaip valstybės pareigūno, priimtų sprendimų skaidrumo. J. Narkevičius taip pat buvo kviečiamas ir į bendrą TS-LKD bei Liberalų sąjūdžio frakcijų posėdį antradienį, tačiau ministras opozicijos klausimų pabūgo.

„Klausimų dėl ministro skaidrumo ir etikos standartų kyla vis daugiau. Bėgdamas nuo atsakymų, J. Narkevičius trypia ne tik savo, bet ir visos šios Vyriausybės reputaciją, ignoruoja piliečių teisę gauti atsakymus iš politikų“, – sakė TS-LKD frakcijos Seime seniūno pavaduotoja ir Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė.

„Ministras blaškosi, lyg užspeistas į kampą. Leidžia suprasti, kad jį kažkas puola – lyg politiniai oponentai, lyg įtakingo ir turtingo lenko siundomi V. Tomaševskio priešai. O galėtų pasinaudoti visomis progomis viešai ir nedviprasmiškai atsakyti į opozicijos klausimus. To labai tikiuosi ir aš, ir Lietuvos visuomenė. J. Narkevičius neturi pasakoti, kad yra puolamas dėl vykdomų darbų, o turi viešai pateikti turimus įrodymus apie savo nekaltumą“, – sako Liberalų Sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas.

Seimo narių klausimai ministrui J. Narkevičiui:

  • Ministre, š. m. gegužės 14 d. žurnalistams viešai melavote, kad nežinote ir nepažįstate tiek jau bankrutavusios įmonės „Sodžiaus būstas“, tiek jo vadovo Aleksandro Ribnikovo. Netrukus paaiškėjo, kad jus sieja ne tik artimi ryšiai, bet ir esate jo dukros krikšto tėvas. Tą atskleidė ir pats A. Ribnikovas, ir bendra Jūsų ir A. Ribnikovo šeimų nuotrauka. Kodėl viešai melavote visuomenei?
  • Viešai skelbta, kad Jūs dar šį mėnesį A. Ribnikovui rašėte SMS žinutes, kai paaiškėjo, kad LRT vykdo žurnalistinį tyrimą. Ar galite pateikti žinučių išklotines ir atskleisti jo turinį? Kodėl jam rašėte, nors viešai sakėte, kad jo nepažįstate. Ar norėjote paveikti STT vykdomą tyrimą?
  • A. Ribnikovo teigimu, Jums dirbant Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju už sėkmę konkursuose 10 proc. nuo laimėtų sumų turėjo būti skiriama Jūsų namo Trakuose rekonstrukcijai. Kaip galėtumėte paaiškinti, kodėl Jūsų krikšto dukros tėvui sekdavosi laimėti viešuosius konkursus teikti renovavimo paslaugas Trakų ir Vilniaus darželiuose, už kuriuos buvote atsakingas Jūs?
  • Kodėl užuot visuomenei pateikęs akivaizdžius įrodymus, kad visi darbai Jūsų namuose Trakuose buvo atlikti skaidriai ir sąžiningai ir taip išsklaidęs Jums mestus įtarimus, viską neigiate ir kaltinate šmeižtu? Vengimas pateikti įtikinamus atsakymus ir įrodymus kelia tik daugiau klausimų ir nepasitikėjimo. Ministre, prašome pateikti įrodančius dokumentus, kad Jūsų namas, arba kaip teigiate, Jūsų mamos namas, Trakuose buvo rekonstruotas už Jūsų šeimos pinigus? Jei negalite pateikti įtikinamų įrodymų dėl Jums mestų rimtų kaltinimų, pateikite priežastis, kodėl to padaryti negalite.
  • A. Ribnikovas teigia, kad darbų atliko už 400 000 litų, už 80 000 yra išrašęs ir sąskaitas faktūras. Tai jei negalite pagrįsti pilnos sumos, tai gal bent turite įrodymus, kad apmokėtos sąskaitos už 80 000 litų? Ar bent už 8 000, kuriuos A. Ribnikovas teigia gavęs iš Jūsų per kelis kartus?
  • Praėjus savaitei po išryškėjusios informacijos Jūs kaip viešas asmuo nepateikėte jokių įtikinamų paaiškinimų ir įrodymų dėl mestų sudėtingų kaltinimų apie galimus korupcinius sandorius – Jūs su kiekviena nepateikiamų atsakymų diena diskredituojate ne tik save, bet ir kenkiate visos Vyriausybės reputacijai. Ar nemanote, kad pademonstruotumėte didesnę politinę atsakomybę ir brandą atsistatydinęs iš einamų pareigų ir teismine tvarka įrodytumėte savo teisumą, jei viešai negalite išsklaidyti mestų rimtų kaltinimų?
  • Žiniasklaidoje skelbta, kad Jūs, 18-metės dukros vardu, pirkote žemės sklypą ant ežero kranto už 50 000 eurų. Kodėl sklypų pirkimui prisidengėte dukros vardu? Ar taip neslepiate neteisėtų pajamų? Ar galite pateikti įrodymus apie pajamų teisėtumą, už kuriuos buvo įsigyjamas šeimos vardu nekilnojamajasis turtas?
  • Ministre, Jūs viešojoje politikoje dalyvaujate jau ne pirmą dešimtmetį. Sakykite, kaip ir iš ko Jūs susikrovėte tokius turtus, kai žinome, kad atlyginimai viešajame sktoriuje nėra sąlyginai dideli, kad būtų galima pasistatyti ir renovuoti namus, pirkti sklypus ant ežero pakrančių?

Klausimus susisiekimo ministrui teikia Seimo nariai Agnė Bilotaitė, Eugenijus Gentvilas, Paulius Saudargas, Stasys Šedbaras, Justas Džiugelis, Edmundas Pupinis, Kęstutis Masiulis, Sergejus Jovaiša, Virgilijus Alekna, Audronius Ažubalis, Vytautas Bakas.

Kitos aktualijos

2020.07.03

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“
Skaityti daugiau
2020.07.03

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti