J. Razma
2019.01.30

Ministras Pirmininkas raginamas atšaukti abejotiną nurodymą dėl ekspertų delegavimo į ministerijų ar joms pavaldžių įstaigų vykdomus viešųjų pirkimų konkursus

Ministras Pirmininkas raginamas atšaukti abejotiną nurodymą dėl ekspertų delegavimo į ministerijų ar joms pavaldžių įstaigų vykdomus viešųjų pirkimų konkursus.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, siūlydamas kuo skubiau atšaukti Vyriausybės kanceliarijos rekomendaciją vykdant viešuosius pirkimus kreiptis į Vyriausybę dėl ekspertų delegavimo.

„Kiek bebūtų aiškinama, kad rekomendacija yra neįpareigojantis dokumentas, deja, pavaldžios struktūros tai paprastai priima kaip nurodymą. Viešai skelbiami atvejai, kai ekspertų funkcijoms atlikti buvo deleguojami Ministro Pirmininko politinio pasitikėjimo pareigūnai ir tai sudaro įspūdį, kad premjeras siekia viešųjų pirkimų politinės kontrolės. Kai prireikia ekspertų, nereiktų abejoti, kad ministerijos ir kitos vyriausybinės institucijos yra pajėgios juos susirasti“, – pabrėžia Seimo narys J. Razma, ragindamas premjerą išsiųsti kitokio turinio rekomendaciją: nei viešųjų pirkimų komisijų nariais, nei ekspertais netvirtinti politinio ir asmeninio pasitikėjimo pareigūnų bei politikų.

Kitame kreipimesi parlamentaras premjero prašo pateikti informaciją, kokiose ministerijų, vyriausybės kanceliarijos, kitų vyriausybinių ar ministerijoms pavaldžių institucijų Viešųjų pirkimų komisijose komisijų nariais ar ekspertais dabartinės Vyriausybės kadencijos metu yra paskirti politikai ar politinio bei asmeninio pasitikėjimo pareigūnai (ministrai, viceministrai, premjero patarėjai, ministrų patarėjai ir t.t.)?

Seimo narys domisi, kokios pinigų sumos šiems metams vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose, joms pavaldžiose įstaigose yra numatytos viešinimo paslaugų pirkimui? Kaip pasikeitė šios sumos lyginant su praėjusiais metais? Kokia tų lėšų dalis planuojama pirmajam pusmečiui?

 

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti