2017.03.29

Premjero klausiama, kodėl „Gazprom“ Lietuvai negrąžina 35,6 mln. eurų baudos

Ministro Pirmininko prašoma atsakyti, kodėl „Gazprom“ Lietuvai negrąžina 35,6 mln. eurų baudos.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir pavaduotojas Dainius Kreivys kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami atsakyti, ar Lietuva padarė viską, kad atgautų iš „Gazprom“ priteistą 35,6 mln. eurų baudą.

Rusijos Federacijos valdoma gamtinių dujų bendrovė „Gazprom“ 2009-2013 metais Lietuvai taikė nepagrįstai aukštas gamtinių dujų kainas, trukdė įsigyti dujų iš kitų tiekėjų mažesnėmis kainomis. Dėl tokių konkurenciją pažeidžiančių „Gazprom“ veiksmų Lietuvos Respublika kreipėsi į Europos Komisijos Generalinį Konkurencijos direktoratą bei Stokholmo arbitražą, o LR Konkurencijos Taryba skyrė „Gazprom“ rekordiškai didelę 35,6 mln. eur. baudą.

„Pasirodžius informacijai, kad „Gazprom“ kol kas pavyksta išvengti baudų: arba įmonė jų nemoka, arba nesugebama jų išieškoti, kreipiamės į Ministrą Pirmininką, norėdami sužinoti, ar Lietuva šiuo klausimu išties jau yra padariusi viską, kas įmanoma. Tai didelė pinigų suma, kurią valstybė galėtų tikslingai ir racionaliai panaudoti. Todėl tikimės aktyvesnės mūsų šalies Vyriausybės pozicijos“, – sako Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis.

Kreipimesi parlamentarai klausia, dėl kokių priežasčių Konkurencijos Tarybos „Gazprom“ 2014 metais skirta 123 mln. litų (35,7 mln. eurų) bauda vis dar neišieškota? Ar antstoliai turi pakankamus įgaliojimus išieškoti šią baudą, jei, kaip pranešama, „Gazprom“ Lietuvoje šiuo metu jokio turto nebeturi, nors ir tebevykdo prekybą gamtinėmis dujomis? Kokių veiksmų ketina imtis Vyriausybė, siekdama užtikrinti, jog ši bauda būtų išieškota? Taip pat teiraujamasi, ar Vyriausybė pateiks nuomonę Europos Komisijai dėl „Gazprom“ įsipareigojimo Europos Komisijos Generaliniam Konkurencijos direktoratui ištaisyti Direktorato nustatytus bendrovės įvykdytus pažeidimus Lietuvoje, tikintis tokiu būdu išvengti atsakomybės už nesąžiningą monopolinę veiklą praeityje?

Pasak Seimo nario D. Kreivio, svarbu sužinoti Vyriausybės poziciją, ar ji ketina imtis kokių nors teisinių žingsnių po to, kai praėjusiais metais Stokholmo arbitražas „Gazprom“ paskelbė išteisinantį sprendimą ir nepripažino Lietuvai padarytos 1,4 mlrd. eurų žalos?

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti