2018.04.18

Našlių pensija turėtų būti skiriama ne tik pastariesiems sutuoktiniams, bet ir tiems, su kuriais mirusysis (-ioji) turėjo vaikų

Našlių pensija turėtų būti skiriama ne tik pastariesiems sutuoktiniams, bet ir tiems, su kuriais mirusysis (-ioji) turėjo vaikų.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį dėl našlių pensijos įstatymo nuostatų. Savo kreipimusi Seimo narys prašo įvertinti, ar šiuo metu galiojanti našlių pensijos skyrimo tvarka yra socialiai teisinga.

L. Kasčiūno teigimu, pagal dabartinį įstatymą, jeigu mirusysis praeityje su sutuoktiniu turėjo vaikų, tačiau vėliau išsiskyrė ir sudarė kitą santuoką, kurioje vaikų neturėjo, našlio pensiją gautų pastaroji mirusiojo našlė. Tačiau tų vaikų motina, net jeigu dar kartą nesusituokia, našlio pensijos negauna, nors galbūt savo gyvenimą paskyrė mūsų valstybės piliečių auginimui ir auklėjimui, todėl negalėjo derinti šeimos ir karjeros bei yra labiau socialiai pažeidžiama. Atsižvelgiant į tai būtų tikslinga, kad tokiais atvejais našlio pensija būtų mokama našlei arba našliui, kuris (-i) po išsiskyrimo santuokos su kitu asmeniu nesudarė ir su kuriuo mirusysis arba mirusioji buvo sudaręs (-iusi) santuoką, iš kurios turėjo vaikų, bet vėliau buvo išsiskyręs (-usi) ir sudaręs (-iusi) kitą santuoką.

L. Kasčiūnas pabrėžė, kad šią iniciatyvą paskatino gyvenimiškos situacijos, kuriose gali atsidurti vienišos moterys ar vyrai.

Kitos aktualijos

2019.08.22

Kas būna, kai STT agentai išlaužia ne tas duris

Kas būna, kai STT agentai išlaužia ne tas duris
Skaityti daugiau
2019.08.22

Iš Vokietijos-Lietuvos viršūnių

Iš Vokietijos-Lietuvos viršūnių
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti