2016.11.04

„Nauji veidai, atviresnė partija, daugiau naujų idėjų – tai turi tęstis“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko Gabrielius Landsbergio penktadienio „Žinių radijo“ laidos „Opozicija“ interviu.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ komentuodamas galimą koalicijos tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sudarymo variantą teigė, jog matoma ypatingai daug prielaidų tokiai koalicijai susiformuoti, tačiau pasigendama vertybinės diskusijos.

„Aš manau, kad yra ypač daug prielaidų LVŽS ir LSDP susitarimui. Bent jau iš to, ką girdime viešojoje erdvėje, žinome, jog požiūris į valdžią gana vieningas. Tiesa, nors buvo deklaruojama, kad bus kalbama apie darbus, tiesą sakant tos diskusijos aš negirdėjau. Tokia situacija sukuria ganėtinai grėsmingą atmosferą, kai mes nežinome kas ir apie ką diskutuoja. Tos pačios valstybinės vaistinės, ar bus valstybinis alkoholio pardavimo monopolis, ar bus keliami mokesčiai, kaip buvo žadėta, progresinis mokesčio tarifas įvedamas – mes to viso nežinome. O iš principo šiandien bet kuris investuotojas, besirenkantis investuoti į Lietuvą, žmogus svarstantis grįžti į Lietuvą ar žmogus, besirengiantis išvažiuoti iš Lietuvos, turi žinoti, kur ta Lietuva eina. Deja mes to nežinome“, – teigė G. Landsbergis.

TS-LKD lyderis teigė, jog nors visuomenės dauguma tikėjosi konservatorių ir valstiečių-žaliųjų koalicijos, darbai net ir esant opozicijoje – nenutrūks.

„LVŽS patys pasirinko derybas su socialdemokratais, nors Sauliaus Skvernelio lūpomis teigė suprantantys, jog vienu metu derybos su dviem partneriais neturėtų vykti. Tačiau tol, kol derybos nesibaigė, tol kol A. Butkevičius nepaspaudė rankos R. Karbauskiui, tol mes sakome, kad esame pasiruošę deryboms, jeigu tokios būtų. Visų antra, aš labai aktyviai dėlioju veiklos žingsnius, jeigu TS-LKD liktų opozicijoje. Mes turime labai stiprią programą, apie kurią kalbėjome apie pusę metų, kurią pats pristatinėjau ir čia studijoje, apie kurią kalbėjomės ne vieną sykį. Dabar turime lūkesčių versti „Naują planą Lietuvai“ teisės aktais ir informuoti visuomenę apie tai, ką mes galime nuveikti net ir būdami opozicijoje, kuriuos teisės aktus galėtume pateikti valdantiesiems, spausti, kad jie būtų priimti, galbūt netgi su visuomenės pagalba.  Kitas žingsnis – mes pradėjome atsinaujinimą prieš pusantrų metų ir manau, kad tai buvo viena iš I turo sėkmių. Nauji veidai, atviresnė partija, daugiau naujų idėjų partijoje – tai turi tęstis ir mes toliau eisime tuo keliu, ir klausysime žmonių, trauksime žmones ir į vidinius partijos procesus, ir prisidėti prie idėjų kūrimo, ir dalyvauti partijos viduje“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Vertindamas galimos socialdemokratų ir valstiečių-žaliųjų koalicijos tvarumą, TS-LKD lyderis sakė matantis kelis scenarijus:

„Didžiausia problema šiandien, kad mes nežinome, koks pagrindinis tos koalicijos tikslas. Jeigu tai būtų permainų koalicija, kaip mes vadinome mūsų galimą koaliciją, kuri ateina su permainomis, tuomet mes kalbėtume apie vertybines nuostatas, apie labai aiškius reformų taškus ir kriterijus bei kokių šiandien reformų Lietuvai labiausiai reikia. Socialdemokratai nėra ta partija, kuri labiausiai linkusi į reformas ar permainas. Tai jeigu jie stabdytų valstiečių-žaliųjų vertybines reformas ir neleistų joms įvykti, tuomet tvarumas gali būti laikinas. Vis dėlto, jei koalicija yra dėl valdžios, dėl postų, atlyginimų ar Europos Sąjungos pinigų – tvarumas gali būti  ne toks ir prastas, kaip mes ir matėme per pastaruosius ketverius metus, kai saugiai išsidalinus postus, nepriklausomai nuo kompetencijos, nepriklausomai, kad niekas nevyko, tvarumą ketverius metus pavyko išlaikyti“, – komentavo G. Landsbergis.

Visą interviu su TS-LKD partijos pirmininku G. Landsbergiu galite peržiūrėti čia.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti